Anasayfa » KADIN AİLE
Türk kadını dünya literatürüne girdi!
Türkiye'de özellikle banyo ve mutfak temizliğinde tercih edilen çamaşır suyu ve tuz ruhunun birlikte kullanılması sonucu ortaya çıkan zehirlenme türü, dünya literatürüne girdi.
Nikahtan önce tercih formu! Müftü mü, memur mu?
Müftülere resmi nikah yetkisi veren yasa çıkınca çiftlere “Nikahı müftü mü, belediye mi kıysın?” şeklinde form verilecek.
Çukurovalı kadınların tarhana mesaisi başladı
Osmaniye'de köylü kadınların kış mevsimine hazırlıklarının başında gelen tarhana yoğun emek sonucu hazırlanıyor.
'Anne Üniversitesi'nden patronluğa yükseldi
Kadın girişimci 4 çocuk annesi Raziye Sevahilli, Anne Üniversitesi kurslarına katıldıktan sonra açtığı tekstil atölyesi ile istihdam ettiği evli ve çocuklu kadınların ev ekonomisine katkı sağlamasına yardımcı oluyor.
Hataylı kadınlar 'bayramlık' ekmeklerini hazırlıyor
Hatay'da Kurban Bayramı'nda sofraların vazgeçilmezi yufka ekmekler, kadınlar tarafından imece usulü hazırlanıp odun ateşinde pişiriliyor.
Kimse elinden bebeği alamıyor!
Rize’de iki yıl önce 2.5 yaşındaki çocukları Recep Ali gibi önceki gün de 2 yaşındaki kızları Hayrünnisa balkondan düşüp ölen Fatma ve Dilaver Özcü çifti olayın şokunu yaşıyor.
Çeyrek asır sonra çocuk sahibi oldular
Kayseri'de özel bir hastanede tüp bebek merkezinde tedavi gören Durukan çifti, 27 yıl sonra çocuk sahibi olmanın mutluluğunu yaşadı.
Oğlunun tedavisi için televizyona çıkınca, nikahsız eşi tarafından terk edildi
Konya'nın Ereğli İlçesi'nde 31 yaşındaki Sevgi Başaran, doğuştan yemek borusu olmayan 1.5 yaşındaki oğlu Veli Ömer’in sağlığına kavuşması için televizyona çıkıp haber yaptırdığı gerekçesiyle, dini nikahlı eşi 33 yaşındaki Cemil K. tarafından terk edildiğini ileri sürdü.
Bu yeni uygulama Suudi kadınların haklarını aramalarını sağlıyor
Know Your Rights" (Haklarınızı Bilin) adlı uygulama, Temmuz 2016'da Nasreen Alissa adlı Suudi bir avukat tarafından kullanıcılara sunuldu. Kurulduğundan beri toplamda 55 bin kez kullanıcılar tarafından indirilen uygulama kadınların beğenisini kazandı.
Türk kadını dünya literatürüne girdi!
Türkiye'de özellikle banyo ve mutfak temizliğinde tercih edilen çamaşır suyu ve tuz ruhunun birlikte kullanılması sonucu ortaya çıkan zehirlenme türü, dünya literatürüne girdi.
ANKARA ⇓
İmsak 06:27
Güneş 07:57
Öğle 12:50
İkindi 15:11
Akşam 17:32
Yatsı 18:57
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3752     EURO 6.0968     IMKB 90459     ALTIN 214,331    
ANKARA