Anasayfa » KADIN AİLE
Bu yeni uygulama Suudi kadınların haklarını aramalarını sağlıyor
Know Your Rights" (Haklarınızı Bilin) adlı uygulama, Temmuz 2016'da Nasreen Alissa adlı Suudi bir avukat tarafından kullanıcılara sunuldu. Kurulduğundan beri toplamda 55 bin kez kullanıcılar tarafından indirilen uygulama kadınların beğenisini kazandı.
Türk kadını dünya literatürüne girdi!
Türkiye'de özellikle banyo ve mutfak temizliğinde tercih edilen çamaşır suyu ve tuz ruhunun birlikte kullanılması sonucu ortaya çıkan zehirlenme türü, dünya literatürüne girdi.
Afdükya nine iğnesini 60 yıldır elinden bırakmadı
Hataylı 80 yaşındaki Çilingir, yıllar önce yetim kalan çocuklarına bakabilmek için başladığı buğday saplarından hasır örgü yapma işini ilerlemiş yaşına rağmen sürdürüyor.
Lüleburgazlı kadın davul ekibi dünyaya açılmak istiyor
Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde bir araya gelen kadınlar, kurdukları davul ritim grubuyla dünyaya açılarak kadın-erkek eşitliğine dikkati çekmeyi hedefliyor.
Doğuma kadar doktora gitmemişti ama...
Doktorlara güvenmeme gerekçesiyle kontrollerini aksatan kadın, bebeğini dünyaya getiremeyince kontrole gitti ve doktorun söyledikleri karşısında şoka girdi.
Küçük oğluna can oldu
Doğumsal anomaliyle dünyaya gelen ve organ nakliyle hayata tutunan 5 yaşındaki Ömer'le "karaciğerini paylaşan" baba Orhan Önder, oğluna can olmanın, onunla yeni bir yaşama adım atmanın mutluluğunu yaşıyor.
İmece usulü 'mutluluk' dağıtıyorlar
İzmir'de bir araya gelen 8 ev hanımı, kendi aralarında yaptıkları organizasyonla 8 yılda bin 500'den fazla çocuğu sünnet ettirdi, ihtiyaç sahibi 17 çifti evlendirdi, onlarca afet bölgesine yardım malzemesi götürdü.
Başbakan Yardımcısı Şimşek: Kadınların aktif olmadığı bir ülke, tek kanatlı bir kuş gibidir
Başbakan Yardımcısı Şimşek, "Kadınların eğitimde, iş hayatında ve diğer bütün alanlarda aktif olmadığı bir ülke, tek kanatlı bir kuş gibidir, tek motorlu bir uçak gibidir." dedi.
Eşi ve kızına tokan atan babaya para cezası
Bağcılar'da yaşayan berber Adem Orduluoğlu, tokat attığı eşi ve kızına, şikayetleri üzerine açılan dava sonucunda 6 bin lira para cezası ödemeye mahkum edildi.
'Çocuklar ramazanın güzelliklerini anlayarak büyümeli'
Zonguldak İl Müftüsü Can, "Aileler ramazan ayını fırsat bilsinler. Kur'an ve sünnet ruhunu hayatımıza, çocuklarımızın hayatına nasıl indiririz sevdasında olursak, Ramazan bizim için rahmet ayı olur." dedi.
ANKARA ⇓
İmsak 05:30
Güneş 06:53
Öğle 12:40
İkindi 15:44
Akşam 18:16
Yatsı 19:34
DÖVİZ KURLARI
USD 5.7839     EURO 6.6915     IMKB 98769     ALTIN 228,610    
18°ANKARA