Anasayfa » MANEVİYAT
'Çivisiz cami' yıllara meydan okuyor
Çivi kullanılmadan 1366'da inşa edilen, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ndeki Mahmut Bey Camisi, 652 yıldır zamana direniyor.
Mekke-i Mükerreme'de hac güvenliği hazırlıkları tamam
Hac mevsiminde dışarıdan 2 milyonu aşkın, ülke içinden bir milyondan fazla Müslümanı kutsal topraklarda ağırlamaya hazırlanan Suudi Arabistan, güvenliğe büyük önem veriyor.
Küçükbaş kurbanlık fiyatlarına ilişkin açıklama
TÜDKİYEB Genel Başkanı Çelik, "Canlı küçükbaş hayvanın kilogram fiyatı piyasada ortalama 20 lira. Ülkemizin pek çok yerinde küçükbaş kurbanlık hayvan fiyatlarının geçen yıla göre bir miktar artacağını tahmin ediyoruz." dedi.
TRT Diyanet, 'Diyanet TV' olarak yayın yapacak
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Faaliyetlerimize 'Diyanet TV' olarak inşallah devam edeceğiz. 2012'den bugüne kadar Türkiye Radyo Televizyon Kurumunun çok büyük desteğini gördük. Bundan sonra da her zaman desteklerini bekliyoruz." dedi.
Selimiye'nin ziyaretçi sayısı yüzde 20 arttı
Türk-İslam mimarisinin zirve eseri Selimiye Camisi'nin ziyaretçi sayısı geçen yılın ilk 7 ayına göre yaklaşık yüzde 20 arttı.
Türkiye'nin kardeşlik eli kurbanlarla dünyaya ulaşacak
Dünyanın farklı noktalarında kurban kesim organizasyonları gerçekleştirecek yardım kuruluşları, Türk hayırseverlerin bağışladığı kurbanların ihtiyaç sahiplerine ulaşmasına aracılık edecek.
Soydaş öğrenciler Edirne'de Kur'an öğrenecek
Batı Trakya'dan gelen Türk öğrenciler bir ay boyunca hem Kur'an-ı Kerim öğrenecek hem Türk kültürünü yaşayarak görecek.
Öğrenciler hem eğleniyor hem Kur'an öğreniyor
Fatsa Gençlik Merkezi, "Merkezim Her Yerde" projesi kapsamında, uzak köy ve mahallelerdeki Kur'an kurslarında eğitim gören öğrencileri, sportif ve sanatsal etkinliklerle buluşturuyor.
Doğu Gutalı çocuk hafızlar Bab'da mezun edildi
Suriye'nin Doğu Guta bölgesinde rejim ablukası ve saldırıları altında hafızlık eğitimini tamamlayan çocuklar, sığındıkları Bab ilçesinde mezuniyet belgelerini aldı.
'Her sela okuduğumda 15 Temmuz aklıma geliyor'
İzmir'in Torbalı ilçesinde FETÖ'nün darbe girişiminde bulunduğu 15 Temmuz gecesi sela okuduğu için kalabalık bir grubun saldırısına uğrayan din görevlisi Ekrem Kara, üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen yaşadıklarını unutamıyor.
ANKARA ⇓
İmsak 06:33
Güneş 08:01
Öğle 13:03
İkindi 15:33
Akşam 17:55
Yatsı 19:18
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3600     EURO 6.1048     IMKB 94524     ALTIN 222,454    
*ANKARA