Anasayfa » MANEVİYAT
Diyanet'in kurban kesim bedeli belli oldu
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 2018 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 850, yurt dışında 625 lira olarak belirlendiğini açıkladı.
Diyanetten Kur'an-ı Kerim ve meallerine yakın takip
Diyanet İşleri Başkanlığı, İslam dininin temel nitelikleri açısından sakıncalı olduğu tespit edilen Kur'an-ı Kerim ve meallerinin basım ve yayımının durdurulmasına, dağıtılanların toplatılması ve imha edilmesine karar verebilecek.
Erbaş, Müslüman dini liderleri kabul etti
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Müslümanların bulunduğu her yerde bir sıkıntı, bir acı var. Bunu tabii sadece hissetmek yetmiyor, hissetmemek zaten artık yolun sonuna geldiğimiz anlamına gelir." dedi.
Teröristlerin tahrip ettiği camilerde çocuklar yeniden Kur'an öğreniyor
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde çocuklar, kentte terör saldırılarında tahrip olan ve yapılan tadilatın ardından ibadete açılan camilerde Kur'an öğrenmenin mutluluğunu yaşıyor.
'Mukaddes Emanetler' 501 yıldır emin ellerde
Hazreti Muhammed başta olmak üzere, daha önceki peygamberlere, halifelere ve sahabelere ait eşyaların yer aldığı "Mukaddes Emanetler", 501 yıldır büyük bir özenle Topkapı Sarayı'nda muhafaza ediliyor.
Pedal çevirerek hacca gidiyorlar
Makedonyalı 2 arkadaş, avukat Senad İdrisi ve imam Amir Aslani, bisikletle çıktıkları ve 3 kıta, 6 ülkede sürecek olan yolculuklarının sonunda hac vazifesini gerçekleştirmek üzere Mekke'de olmayı hedefliyor.
Doğu'da camiler çocuk sesleriyle şenlendi
Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl "Camide Çocuk Sesi Vatanımın Neşesi" sloganıyla düzenlenen yaz Kur'an kursları, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde yoğun ilgi gördü.
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Çocukların İslam'ı öğrenmesi büyüklerin sorumluluğu
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş çocukların İslam'ı, Kur'an-ı Kerim'i ve onun ahlaki ilkelerini öğrenmesinin büyüklerin sorumluluğunda olduğunu belirterek "Yaz Kur'an kurslarımız, çocuklarımızın tatil dönemini değerlendirebileceği en iyi imkandır" dedi.
İstanbul'da yaz Kur'an kursları başladı
Okulların tatil olmasının ardından İstanbul'daki tüm camiler ve Kur’an kurslarında yaz Kur'an kursları başladı.
TDV, Latin Amerika'da İspanyolca Kur'an-ı Kerim meali dağıttı
"Hediyem Kur'an Olsun" kampanyası kapsamında El Salvador, Guatemala, Kolombiya'daki Müslümanlara İspanyolca Kur'an-ı Kerim meali ve "İnancım" adlı eser armağan edildi.
ANKARA ⇓
İmsak 06:33
Güneş 08:01
Öğle 13:03
İkindi 15:33
Akşam 17:55
Yatsı 19:18
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3600     EURO 6.1048     IMKB 94524     ALTIN 222,454    
*ANKARA