Anasayfa » MANEVİYAT
Kızılay ve Katar Hayır Kurumu'ndan Yemen'e 1 milyon dolarlık bağış
Türk Kızılayı ve Katar Hayır Kurumu arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında, Yemen'de devam eden insani yardım faaliyetleri için 1 milyon dolarlık nakdi bağış gerçekleştirilecek.
7 kubbeli cami Almanya'da yükseliyor
Almanya'nın Köln kentinde Ağustos 2016'da temeli atılan İslam Toplumu Milli Görüşe (IGMG) bağlı Brühl Camisi'nin kaba inşaatı tamamlandı.
Ramazanın ilk haftasında en çok oruç ve zekat soruldu
Diyanet İşleri Başkanlığı "Alo Fetva" hattının İstanbul Müftülüğü'ne bağlı birimini ramazanın ilk haftasında arayan vatandaşlar, en çok oruç ve zekatla alakalı sorular yöneltti.
Hollanda'da iftarda 'Gazze'nin hikayesi' sergisi açıldı
Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da Gazze için düzenlenen iftarda, "Gazze'nin hikayesi" başlıklı fotoğraf sergisi açıldı.
Endonezya'da trafikte kalanlara iftariyelik hizmeti
Endonezya’da ramazan boyunca iftar saatinde trafikte mahsur kalan sürücülere yönelik iftariyelik hizmeti başlatıldı.
New York'ta sokak iftarı
New York'ta yaşayan Müslümanlar, Foley Meydanı'nda göçmen toplumlara destek amacıyla düzenlenen iftarda bir araya geldi.
İsveçli papazın Müslümanlarla ilgili paylaşımı rekor kırdı
İsveç Kilise Birliği Sol Bölge Başkanı Lindquist'in sosyal medyada Müslümanlar hakkında yazdığı makale, hem beğeni ve paylaşım rekoru kırdı hem de ülkenin önde gelen gazetelerinde yer buldu.
Fenerbahçeli Mehmet Topal'dan huzurevi sakinlerine iftar
Milli futbolcu Mehmet Topal ve eşi Selda Topal, düzenledikleri "Huzurevi Buluşmaları" iftar davetinde Semiha Şakir Huzurevi ve Maltepe Huzurevi sakinlerini ağırladı.
TDV 55 bin Kur'an-ı Kerim dağıtacak
Türkçe, Fransızca, İngilizce İspanyolca, Arapça, Kazakça, Azerice, Çevaca, Tamilce ve Kürtçe olarak bastırılan 55 bin Kur'an-ı Kerim, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından farklı ülke ve bölgelerdeki Müslümanlara ulaştırılacak.
Ramazanın özel lezzetine yoğun talep
Hatay'da sadece ramazan ayında yapılan yöresel tatlı küncülü helva yoğun talep görüyor.
ANKARA ⇓
İmsak 06:33
Güneş 08:01
Öğle 13:03
İkindi 15:33
Akşam 17:55
Yatsı 19:18
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3600     EURO 6.1048     IMKB 94524     ALTIN 222,454    
*ANKARA