Anasayfa » MANEVİYAT
Şehit Filistinliler için tüm camilerde sela okunacak
Diyanet İşleri Başkanlığınca yurt genelindeki camilerde İsrail askerlerince şehit edilen Filistinliler için sela okunması öğle namazının ardından gıyabi cenaze namazı kılınması kararı alındı.
Sağlık Bakanlığından ramazanda beslenme uyarısı
Sağlık Bakanlığından, ramazan boyunca yeterli ve dengeli beslenmenin sürdürülebilmesi için günün oruç tutulmayan bölümünde en az iki öğünün tamamlanması ve sahur öğününün atlanmaması gerektiği uyarısında bulunuldu.
İftar sofrasına en geç Edirneliler oturacak
Ramazanda iftar vaktine göre, Türkiye'de orucunu en erken Hakarililer en geç ise Edirneliler açacak.
Dünya Müslüman Alimler Birliği'nden 'geri dönüş' mesajı
Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri El-Karadaği, "Filistinlilerin evlerine dönme hakkı saklıdır ve Müslümanların bu konu üzerine yoğunlaşması gerekmektedir. Filistin, farklı tarafları bir araya getiren tek sancaktır." dedi.
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Yüreklerimiz kardeşliğimizi haykırmalı
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Erbaş, yüreklerin toplu vurmasının önemine işaret ederek, "Tıpkı birlikte rükuya ve secdeye gittiğimiz gibi yüreklerimiz kardeşliğimizi haykırmalı." dedi.
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Erbaş: Kur'an bizi her daim adalete davet etmektedir
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Erbaş, "Allah, hayatın her anında herkese karşı adil olmamızı emretmekte, Kur'an bizi her daim adalete, insafa, hakkaniyete, dengeye davet etmektedir." dedi.
DİTİB'den Almanya'da her gün bin kişiye iftar yemeği
DİTİB Genel Başkanı Aşıkoğlu, her yıl olduğu gibi bu ramazanda da her gün bin kişiye iftar yemeği vermeyi planladıklarını açıkladı.
Selimiye'nin restorasyonu ramazandan sonra başlayacak
Edirne Vakıflar Bölge Müdürü Güneren, "Ramazan ayının sonrasında Selimiye Camisi'nde restorasyon uygulamasına başlayacağız. Bu konuda çok titiz çalışmalar gerçekleştirmekteyiz." dedi.
Fransa’da 'Kur'an-ı Kerim ayetleri' tartışması sert eleştiriliyor
Le Parisien gazetesinde yayımlanan bir bildiride, şiddet ve Yahudi düşmanlığı yaydığı iddiasıyla Kur’an-ı Kerim’in bazı ayetlerinin çıkarılması yönündeki talepler, sert eleştiriyle karşılandı.
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Erbaş: Karanlıkları aydınlığa çevirmek için insanlık bizi bekliyor
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Erbaş, bütün dünyanın kötü bir durumda olduğunu belirterek, "Bütün dünya kıyamete kadar Kur'an'la aydınlanmaya muhtaç. Bunu bizim milletimiz yapacak." dedi.
ANKARA ⇓
İmsak 06:33
Güneş 08:01
Öğle 13:03
İkindi 15:33
Akşam 17:55
Yatsı 19:18
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3600     EURO 6.1048     IMKB 94524     ALTIN 222,454    
*ANKARA