MİSAFİR YAZAR (anonim)

29 Eylül 2015 Salı 15:07 DİĞER KÖŞE YAZILARI

400 MİLLETVEKİLİ ÇARPITMASI VE TERÖRLE MÜCADELE ÜZERİNE

 
YILMAZ ALTUNSOY
 
Sevgili Dostlarım
Önemli bir hususa dikkatlerimizi çekmek istiyorum. Özellikle sosyal medyada; 22 Temmuz’ dan bu yana yaşanan olaylar ve güvenlik güçlerimizin teröre karşı verdiği mücadeleyi farklı noktalara çekmek isteyen bir takım insanların anlamsız ve insafsızca; “7 Haziran seçimlerinden sonra durumdan memnun olmayan Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın, birkaç küçük hadiseyi bahane ederek çözüm sürecini sona erdirdikleri ve operasyonlara başladıkları…ya da 400 Milletvekili çıkarılamadığı için bu durumların meydan geldiği” yönünde hezeyanlar ileri sürdüklerini ve bizim saf Anadolu insanımızı bu yönde ifsat etmeye çalıştıklarını görmekteyim.
Sevgili Arkadaşlarım
Kamuoyunda Çözüm Süreci olarak bilinen “Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi” bana göre cumhuriyet tarihimizin en önemli projesidir. Bu projeyi hayata geçirmek her yiğidin harcı değildir. Malumunuz siyasetçinin iki gömleği vardır; biri idamlık diğeri ise bayramlık gömleği. Ülkemizi yöneten siyasi irade ve özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız idamlık gömleğini giyerek bu süreci başlatmıştır. Yüz yıllardır barış içinde birlikte yaşama becerisini göstermiş olan, Anadolu’ nun bu iki ana unsurunu bir birine düşman eden küresel güç odaklarının hain planlarını akim bırakmak için başlatılmış olan bu süreç devam ederken de aynı odaklar tarafından bu defa “ ülke elden gidiyor, terörle mücadele edilmiyor, bu gidişle özerkliklerini ilan edecekler…” şeklinde eleştiriler yapılmakta ve iftiralar atılmaktaydı.
Çözüm süreci buzdolabına kaldırılmadan önceki dönem yapılan eleştiriler nasıl haksız ve insafsız ise bugün yapılan eleştiriler de aynı şekilde haksızdır, insafsızcadır.
Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki; Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi tamamen çöpe atılmış değildir. Sadece, zemin ve zaman müsaitleşinceye kadar rafa kaldırılmıştır. Eli kanlı terör örgütü diz çöküp, teslim bayrağını çektiğinde (ki çok yakındır hatta belki bir ay içerisinde bunu göreceğiz inşallah) bu proje kaldığı yerden devam edecektir. Masum Kürt kardeşlerimizin, masumane talepleri mutlaka değerlendirilecek ve onların da hükümeti olan hükümetimiz tarafından gerekli yasal düzenlemeler yapılacaktır.
Devletimiz durduk yere çözüm sürecini rafa kaldırmış değildir. Devletimizin temel ön şartı, silahların bırakılması ve koşulsuz olarak teslim olunması iken, özellikle 6-7 Ekim Kobani olayları ve daha sonra ise baraj inşaatlarını bahane ederek tekrar silahlı eylemlerine başlayan, evinde uyuyan polislerimize kurşun yağdırarak şehit eden, bir yarbayımızı eşinin ve çocuklarının yanında haince pusuya düşüren ve ülkemizin birlik ve bütünlüğünü açıkça tehdit etmeye tekrar başlayan bir örgüt yokmuş gibi, bütün bu yaşananlar ve 22 temmuz sonrası artarak devam eden hain tuzakları kuranlar görmezden gelinip, terörle mücadele edilmesini siyasi bir takım hesaplara bağlamak en hafif ifade ile hainliktir. Devletimiz kurulduğu günden bu yana hatta buna Osmanlı Dönemini de katabilirsiniz, hiçbir Türk Devlet Başkanı ya da Başbakan asla böyle bir ihanet içinde yer almamıştır.
Devletimiz tüm güvenlik güçleri ile koordineli olarak ve hiç olmadığı kadar terörle etkin bir şekilde mücadele vermektedir. Şu ana kadar 1.250 terörist etkisiz hale getirilmiş ve teröristlerin yurt içi ve dışındaki tüm kampları yerle bir edilmiştir. Eskiden kartondan yapılmış gibi uçaksavar mermileri ile bile delik deşik olan karakollar, şimdi her biri adeta Kalekol halini almıştır ve yapılan saldırılardan hamdolsun etkilenmemektedir. 22 temmuzdan bu yana vermiş olduğumuz şehit sayısı yaklaşık 125 tir ve şehitlerimizin tamamına yakını haince kurulan tuzaklar ve canlı bomba saldırıları şehit düşmüştür. Artık çatışmalarda kolay kolay şehit vermiyoruz. Çünkü artık istihbaratımızı İsrail ya da ABD’ den almıyoruz, kendi İHA’ larımızdan alıyoruz. Kullandığımız füzeler yerli, piyade tüfeklerimiz yerli, tanklarımız yerli, helikopterlerimiz yerli ve milli…
Sevgili Dostlarım
Milli Birlik ve Kardeşlik ruhundan uzaklaşmaksızın, masum Kürt kardeşimiz ile teröristi mutlaka ayrı tutarak verilen terörle mücadelemizi her şart altında desteklemeliyiz, haksızca yapılan ithamlar sadece ve sadece terör örgütünün işine yarayacaktır. Dahili farklılıklarımızı, ideolojik ayrılıklarımızı bir yana bırakıp, ülkemizin bekası için verilen bu mücadelenin mutlaka yanında yer almalıyız.

KONYA  27.09.2015 SAAT: 23.40
 
YORUM EKLE
    YORUMLAR
ANKARA ⇓
İmsak 06:12
Güneş 07:36
Öğle 13:08
İkindi 16:01
Akşam 18:29
Yatsı 19:48
DÖVİZ KURLARI
USD 5.2992     EURO 5.9882     IMKB 102532     ALTIN 223,516    
*ANKARA