Anasayfa » SAĞLIK
Yağ yakan zayıflama diyeti
Diyetisyen Taylan Kümeli'nin kilo verdiren ve yağ yakan diyet listesini sizler için derledik. İşte yağ yakan diyet listesi örneği..
Doç. Dr. Şahiner: Çocuktaki her döküntü egzama, her egzama da alerjik değil
Türkiye Ulusal Alerji ve İmmünoloji Derneği Üyesi Doç. Dr. Şahiner, çocuklarda görülen her döküntünün egzamayla, her egzama türünün de alerjik egzamayla karıştırılmaması gerektiği konusunda aileleri uyardı.
Kişiye özel müzik ile 'çınlama terapisi'
Yıldız Teknopark'ta bir Ar-Ge şirketi tarafından kulağında çınlama sorunu olan hastalar için müzikal terapi yazılımı geliştirildi.
Sigarayı bırakmak isteyene bedava ilaç
Sigarayı bırakma tedavisi gören hastalar, bundan böyle herhangi bir sosyal güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın ilaçlardan ücretsiz yararlanacak
Gripten koruyucu 7 önlem!
Dünyada her yıl 600 milyon kişiyi etkileyen grip, kış aylarında artış gösteriyor. Halk arasında "ilaç kullansam da kullanmasam da 1 haftada atlatıyorum" algısı nedeniyle grip enfeksiyonu, bazen menenjit ve zatürre gibi ciddi hastalıklara kadar ilerleyebiliyor. Her yıl yaklaşık 500 bin kişinin yaşamı, gribe bağlı olarak ortaya çıkan bu hastalıklar nedeniyle tehlikeye giriyor. Uz. Dr. Muharrem İngeç
Göçmenlerin talasemi sorununa çözüm arayışı
Türkiye, aralarında İtalya, Almanya, Hollanda ve Yunanistan'ın da bulunacağı uluslararası bir platformun iş birliğinde göçmenlerde artış gösteren talasemi için çözüm üretecek.
SGK 30 ilacı daha geri ödeme listesine aldı
KOAH, epilepsi ve kalp rahatsızlıklarında kullanılanların da arasında olduğu 30 ilaç, bedeli ödenecek ilaçlar listesine dahil edildi.
Haftada 12 kilo zayıflatan 'Yumurta' diyeti
Düzenli yapılırsa 1 haftada 12 kilo verdiren meşhur yumurta diyetinin listesini sizler için sıraladık. İşte yumurta diyetine örnek 1 haftalık liste...
'Probiyotik her şeye şifa değil'
Probiyotik Prebiyotik Derneği Başkanı Prof. Dr. Tarkan Karakan, "Probiyotikler her şeye şifa değildir. Kullanılacağı birkaç yer vardır. Bilimsel çalışmalara kanıt olanları kullanmak lazım. 'Her şeye iyi gelir' algısı yanlıştır." dedi.
İşte bağışıklığı güçlendiren mucize.
Bağışıklık sistemi vücudun sağlık açısından temelidir. Vücutta adeta bir kapı görevi gören bu sistem yararlı hücreleri korurken sağlıksız hücrelere karşı savaş açar. Hastalıklar yakalanma oranını düşürür. Ancak bağışıklığı güçlendirmek için bazı besin takviyeleri yapılmalıdır. Bunların en faydalısı arı sütüdür. Peki arı sütünün faydaları nelerdir? Haberin detayında arı sütüne dair bilinmeyenleri b
ANKARA ⇓
İmsak 06:33
Güneş 08:01
Öğle 13:03
İkindi 15:33
Akşam 17:55
Yatsı 19:18
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3600     EURO 6.1048     IMKB 94524     ALTIN 222,454    
*ANKARA