Anasayfa » SAĞLIK
Eski bakanlardan Hasan Celal Güzel hastaneye kaldırıldı
Fizik tedavi için geldiği Denizli'deki bir tesiste tansiyon düşüklüğü ve böbrek yetmezliği nedeniyle rahatsızlanan Güzel, ambulans helikopterle Ankara'ya sevk edilecek.
Hastalarına şifa verirken sanatıyla da ruhları besliyor
Eurovision'da eşi Pınar Ayhan ile Türkiye'yi temsil eden GÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sühan Ayhan, bir yandan hastalarına şifa verirken diğer yandan gitarıyla ruhları besliyor.
Yerleşik yabancılar 5 yıldır Dalyan Kanalı'nı temizliyor
Muğla'nın caretta carettaları, İztuzu Plajı ve kaya mezarlarıyla ünlü ilçesi Ortaca'nın Dalyan Mahallesi'nde yerleşik yaşayan yabancılar, tam 5 yıldır her hafta Dalyan Kanalı'nda temizlik yapıyor.
B12 vitamini eksikliği neden olur? Evde tedavi yöntemleri nelerdir?
Çoğunlukla beslenme probleminden kaynaklanan B12 vitamini eksikliği sadece yaşam kalitesini düşürmekle kalmayıp çok ciddi sağlık sorunlarına yol açan bir hastalık olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki, uzun vadede kalıcı hasarlara neden olma tehlikesi bulunan B12 vitamini eksikliği neden olur? Son zamanlarda yaygın bir şekilde görülmeye başlayan B12 vitamini eksikliğinin evde tedavi yöntemleri nelerd
İki bakanlık devreye girdi! Ücretsiz olacak
Fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezleriyle dünyanın yıldızı haline gelen Türkiye, yaşlı bakımında da marka olmaya hazırlanıyor. İki farklı bakanlığın ortak girişimiyle 'yaşlı bakımı' konusunda 5 yıldızlı otel kurulması için düğmeye basıldı. 2023 hedefi olan 20 milyar dolarlık sağlık turizminin altyapısını oluşturacak çalışmanın dar gelirliye ücretsiz olması bekleniyor.
4 kanser ilacı daha geri ödeme listesinde
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, Sağlık Uygulama Tebliğinde yeni düzenlemelerin olabileceğini belirterek "4 tane daha kanser ilacımızı geri ödeme listesine aldık, onun dışında çok sayıda ilacımız geri ödeme listesine girmiş durumda" dedi
Bakan müjdeyi verdi! Listeye aldık, geri ödenecek
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, yerli ilaçla ilgili bir çalışma başlattıklarını söyleyerek kanser hastaları için bir ilaç müjdesi verdi.
11 büyük markanın suyunda plastik maddeler bulundu
İçme suyu markalarının şişelerinde yapılan testler, hemen hemen hepsinde plastik parçacıklar bulunduğunu ortaya koydu.
Yeşilay, bağımlılıkla mücadeleyi dünyaya anlatacak
Tüm bağımlılık alanlarında faaliyet gösteren dünyadaki tek sivil toplum kuruluşu olan Yeşilay, Viyana'da düzenlenen Birleşmiş Milletler Uyuşturucu Komisyonu Toplantısı'nda Türkiye'deki faaliyetlerini ve tecrübelerini anlatacak.
EKPSS tercihlerinde engelli adaylara evde destek
Anadolu Engelliler Derneği Birliği Alaplı Şubesi, engelli üyelerinin evlerine giderek, EKPSS tercihlerini yapmalarına yardımcı oluyor.
ANKARA ⇓
İmsak 05:26
Güneş 06:49
Öğle 13:03
İkindi 16:24
Akşam 19:05
Yatsı 20:23
DÖVİZ KURLARI
USD 3.9176     EURO 4.8144     IMKB 117216     ALTIN 165,687    
22°ANKARA