Anasayfa » SAĞLIK
Rahatsızlanan yolcuyu halk otobüsüyle hastaneye götürdü
Çanakkale'de, bir halk otobüsü sürücüsü, baygınlık geçiren yolcuyu kullandığı araç ile hastaneye ulaştırdı.
Yüksek vücut sıcaklığı savunma sistemini hızlandırıyor
Yüksek vücut sıcaklığının, tümör, yara ve enfeksiyonla mücadele eden savunma sistemini hızlandırdığı belirtildi.
Türkiye'den sağlık sigortası olmayan Bosnalılara destek
Türkiye Belediyeler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle Saraybosna'da yaptırılan Uzejir Skaka Sağlık Ocağı, sağlık sigortası olmayan Bosnalılara da hizmet verecek.
İzmir'in en büyük hastanesinin açılışı bir yıl erkene alındı
İzmir'de yaklaşık 3 milyar liraya mal olacak, Cumhuriyet tarihi boyunca kentte yapılan en büyük sağlık yatırımı olan ve 4 yılda tamamlanması planlanan Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsünde açılış tarihi bir yıl öncesine çekildi.
Çocukları bekleyen gizli tehlike: Hipertansiyon
Çocuk Nefroloji Uzmanı Gökceoğlu, yüksek tansiyonun (hipertansiyon) yetişkinler kadar çocukları da ilgilendirdiğini belirterek, "Yenidoğan bebekler de dahil olmak üzere her yaştan çocukta yüksek tansiyon görülebilir." dedi.
Obezite ile öğretmenler de mücadele edecek
Yükseköğretim Kurulunca, güncellenen öğretmen yetiştiren lisans programları müfredatına, giderek artan bir tehdit haline gelen obezite ile mücadelenin özellikle işlendiği "Beslenme ve Sağlık" dersi eklendi.
AS hastası dayı yeğen farkındalık için belgeselde rol aldı
Bel ağrısı şikayetiyle başlayan, tedavi edilmediği durumda kamburluğa yol açan AS hastası dayı ile yeğen, hayatlarını anlatan "Gökyüzü Güzeldir" adlı belgesel çalışmasında rol alarak hastalıkta erken teşhisin önemine dikkati çekti.
Kalp pili 2 grama düştü
İÜ İstanbul Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adalet, "25 grama karşılık yeni jenerasyon pillerin ağırlığı sadece 2 gram. Bir kabloya ihtiyacımız yok, kalbin içine direkt yerleştirildiği için büyük bir avantaj sağlıyor." dedi.
'Engelli yürüyüş bantları engeller ile son bulmasın'
'Engelli yürüyüş bantları engeller ile son bulmasın'
Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı Gök: Ucuz tatlılar halk sağlığını tehdit ediyor
Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı Gök, "Tüketiciler, 10 ila 15 lira gibi oldukça ucuz fiyatlara satılan tatlılarda insan sağlığını tehdit eden nişasta bazlı şeker kullanıldığı ihtimalini mutlaka göz önünde bulundurmalı." dedi.
ANKARA ⇓
İmsak 03:36
Güneş 05:22
Öğle 12:51
İkindi 16:45
Akşam 20:09
Yatsı 21:47
DÖVİZ KURLARI
USD 4.6527     EURO 5.4829     IMKB 103328     ALTIN 193,656    
20°ANKARA