Anasayfa » SAĞLIK
Evde doğal şampuan nasıl yapılır?
Saçlarınızın sağlıklı ve parlak görünmesi için tamamen doğal içerikli şampuanlar kullanmanızda fayda var. İşte 3 farklı doğal şampuan tarifi...
'Hayaller kurmaya başlayacağız'
Kocaeli'nin Gebze ilçesinde yaşayan Spinal Muskuler Atrofi (SMA) Tip 3 hastası Fatih Kaygısız ve ailesi, Sağlık Bakanlığı'nın "SMA hastalarının ilaç temini için bireysel başvuru sürecinin başlatıldığı" haberini sevinçle karşıladı.
Prof. Dr. Elif Doyuk Kartal: Antibiyotikler ateş düşürücü, ağrı kesici değildir
ESOGÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Elif Doyuk Kartal, "Antibiyotikler doğru tanı konulması sonrasında bakteriyel bir enfeksiyon varlığında, gerekli ise doktor tarafından önerilen ilaçlardır. Antibiyotikler ateş düşürücü, ağrı kesici değildir." dedi.
Pankreas kanserine karşı etken madde geliştirildi
Ege Üniversitesinde pankreas kanserinin erken teşhisi ve tedavisinde kullanılacak, dokulara zarar vermeden kanserli hücrenin ölmesini sağlayan etken madde elde edildi.
Kilo verdiren sarımsak ve ceviz kürü
Her gün ceviz suyu içerek ayda 16 kilo birden verebileceğinizi biliyor muydunuz? İşte hızlı zayıflatan sarımsak ve ceviz kürü...
Geri ödeme listesine 62 ilaç eklendi
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Tıbbi ve Ekonomik Değerlendirme Komisyonu kararıyla 62 ilacı bedeli ödenecek ilaçlar listesine dahil etti.
Down sendromu hakkında Meclis araştırma komisyonu kurulacak
Down sendromu hakkında Meclis araştırma komisyonu kurulmasına ilişkin TBMM kararları Resmi Gazete'de yer aldı.
Başkan Erdoğan: Bakanımızla görüştüm açıyoruz!
Başkan Erdoğan 2018-2019 akademik açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu.
Bile bile nefeslerine ölümü çekiyorlar
Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği KOAH Çalışma Grubu ile KOAH Hastaları Derneği tarafından 776 hastada yapılan anket çalışmasında, hastaların yüzde 50'sinin tanı konulduktan sonra da sigara kullanmaya devam ettiği belirlendi.
Bir kase yoğurda bir tatlı kaşığı kimyon ekleyip tüketirseniz..
Bir kase yoğurda bir tatlı kaşığı kimyon ekleyip tükettiğinizde neler olabileceğini biliyor musunuz? Sizler için birçok ciddi hasatlığı engelleyen mucize karışımı araştırdık. İşte bir kase yoğurda bir tatlı kaşığı kimyon ekleyip tüketmenin faydaları...
ANKARA ⇓
İmsak 06:04
Güneş 07:32
Öğle 12:40
İkindi 15:13
Akşam 17:36
Yatsı 18:59
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3183     EURO 6.0945     IMKB 94237     ALTIN 209,633    
13°ANKARA