Anasayfa » SAĞLIK
çiğ patates suyu nasıl tüketilmeli?
Zayıflamanın ideal yöntemlerinden biri olarak bilinen patates suyunun vücuttaki birçok sağlık problemine iyi geldiği bilinmektedir. Hem sağlığınızı koruyup hem de kilo vermenizi sağlayacak olan patates suyu mucizesi ile istediğiniz görünüme sizde kavuşun! 3 günde 5 kilo verdirdiği iddia edilen patates suyu diyeti için haberimizi okuyabilirsiniz. İşte patates suyu tüketimi ve faydaları:
Soğan suyunun faydası
Özellikle kışlar aylarında artan üst solunum yolu hastalıklarının ardından kuru ya da balgamlı öksürük kalır. En kötüsü ise şiddetli boğaz ağrısı da bu durumların ardından yaşanır. Peki boğaz enfeksiyonlarına iyi gelen besinler nelerdir? Sizler için hem sağlığı hem de yaşam kalitesini düşüren bu rahatsızlığı kısa sürede bitirecek doğal yolları araştırdık.
Kan şekeri düşmesinin belirtileri nelerdir? Kan şekeri düşmesine ne iyi gelir?
Tıp dilinde Hipoglisemi denilen kan şekeri düşmesi gizli gizli ilerleyen ve bazı çevresel faktörler sonrası birden ortaya çıkan ciddi bir hastalıktır. Kişinin yaşam kalitesini olumsuz etkiler. Peki kan şekeri düşmesinin belirtileri nelerdir? Kan şekeri düşmesine ne iyi gelir? Haberin detayında hipoglisemi yani kan şekeri düşmesi hakkında bilinmeyen her şeyi sizler için derledik.
Çinlilerin kullandığı en yaygın ve sağlıklı bitkiler
Çin'in geleneksel tıbbı yüzyıllardır en gelişmiş doğal tedavi yöntemidir. Doğada bulunan tüm bitkilerin sağlıklı olanlarıyla hastalıklara iyi gelen bitkilerin hangileri olduğunu sizler için araştırdık. Sağladıkları faydalarla haberimizin detayında bitkilere dair her şeyi bulabilirsiniz. İte Çinlilerin kullandığı en yaygın ve sağlıklı bitkiler...
"Ömür boyu süren en ağrılı hastalık AS'nin tedavisi henüz yok"
Medicana International Samsun Hastanesi Romatoloji Bölümü Uzman Doktoru Alperen Mengi:"Ömür boyu süren en ağrılı hastalıklardan olan Ankilozan Spondilit'i tamamen tedavi edecek bir tedavi henüz bulunmamakta. AS hastaları düzenli egzersizler yaparak ve özellikle yüzerek yaşam kalitelerini artırabilirler"
Hükümetten sezaryene karşı yeni hamle
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sezaryen doğuma ilişkin açıklamada bulundu.
Kontak lensler gözlüklerin en büyük rakibi
Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden Prof. Dr. Sadık Şencan: "40 yaşından sonra yakını görme konusunda zorluk yaşayanlar, gözlük ya da kontak lens yerine göz içi lensleri tercih ediyor. Kullanılacak lenslerde, hastanın kişilik yapısı, mesleği, gözün anatomik ve fizyolojik durumuyla, diğer faktörlerin ayrıntılı olarak değerlendirilmesi gerekiyor"
Kanserle mücadelenin yeni silahı: kan testleri
Prof. Dr. Er, "Kanser hücrelerindeki değişiklikler kanda saptanabiliyor. Bu değişikliklere karşı geliştirilen hedefe yönelik tedaviler, kişiye özel olarak planlanabiliyor." dedi.
Antarktika soğuğunda 'yerli üretim' kıyafetlerle ısınıyorlar
Türkiye'nin 3. Ulusal Antarktika Bilim Seferi'ne katılan bilim insanları, hava sıcaklığının sıfırın altında seyrettiği kıtada yerli üretim özel kıyafetlerle çalışmalarını gerçekleştiriyor.
Diyaliz merkezlerinde diyaliz teknikerleri hizmet verecek
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, diyaliz teknikerlerinin yaşadığı istihdam sorununun, yürürlüğe girecek yeni yönetmelikle çözüleceğini bildirdi.
ANKARA ⇓
İmsak 06:12
Güneş 07:36
Öğle 13:08
İkindi 16:01
Akşam 18:29
Yatsı 19:48
DÖVİZ KURLARI
USD 5.2992     EURO 5.9882     IMKB 102532     ALTIN 223,516    
*ANKARA