Anasayfa » SAĞLIK
Çocukları bekleyen gizli tehlike: Hipertansiyon
Çocuk Nefroloji Uzmanı Gökceoğlu, yüksek tansiyonun (hipertansiyon) yetişkinler kadar çocukları da ilgilendirdiğini belirterek, "Yenidoğan bebekler de dahil olmak üzere her yaştan çocukta yüksek tansiyon görülebilir." dedi.
Obezite ile öğretmenler de mücadele edecek
Yükseköğretim Kurulunca, güncellenen öğretmen yetiştiren lisans programları müfredatına, giderek artan bir tehdit haline gelen obezite ile mücadelenin özellikle işlendiği "Beslenme ve Sağlık" dersi eklendi.
AS hastası dayı yeğen farkındalık için belgeselde rol aldı
Bel ağrısı şikayetiyle başlayan, tedavi edilmediği durumda kamburluğa yol açan AS hastası dayı ile yeğen, hayatlarını anlatan "Gökyüzü Güzeldir" adlı belgesel çalışmasında rol alarak hastalıkta erken teşhisin önemine dikkati çekti.
Kalp pili 2 grama düştü
İÜ İstanbul Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adalet, "25 grama karşılık yeni jenerasyon pillerin ağırlığı sadece 2 gram. Bir kabloya ihtiyacımız yok, kalbin içine direkt yerleştirildiği için büyük bir avantaj sağlıyor." dedi.
'Engelli yürüyüş bantları engeller ile son bulmasın'
'Engelli yürüyüş bantları engeller ile son bulmasın'
Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı Gök: Ucuz tatlılar halk sağlığını tehdit ediyor
Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı Gök, "Tüketiciler, 10 ila 15 lira gibi oldukça ucuz fiyatlara satılan tatlılarda insan sağlığını tehdit eden nişasta bazlı şeker kullanıldığı ihtimalini mutlaka göz önünde bulundurmalı." dedi.
Engelli çocuklar için pedal çeviriyorlar
Engelsiz Yaşam Gençlik ve Spor Kulübü Derneği üyesi emekli iki albay, engelli vatandaşlar ve aileleri konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla Ankara'dan Samsun'a bisiklet turuna çıktı.
Erken teşhis için ev ev dolaşıyorlar
Hakkari'nin Yüksekova Sağlık Müdürülüğünce başlatılan genel sağlık taraması kapsamında ekipler, evleri tek tek ziyaret ederek vatandaşları sağlık konusunda bilgilendiriyor.
Madde bağımlılığıyla mücadele için internette zorunlu 'reklam' dönemi
Madde bağımlılığına karşı toplumsal algının artırılabilmesi için özellikle internet oyunlarının açılması öncesinde çıkan 4-5 saniyelik zorunlu reklamlar, etkileyici ve bilgilendirici kısa filmler hazırlanacak.
Değişen iklim şartları giyim tarzını da etkiliyor
Küresel ısınmanın meydana getirdiği iklim değişiklikleri, vatandaşların giyimden ayakkabıya bazı alışkanlıklarında değişikliklere yol açıyor.
ANKARA ⇓
İmsak 05:08
Güneş 06:32
Öğle 12:46
İkindi 16:09
Akşam 18:49
Yatsı 20:07
DÖVİZ KURLARI
USD 6.1157     EURO 7.1877     IMKB 99547     ALTIN 235,984    
17°ANKARA