Anasayfa » SAĞLIK
Sağlık Bakanı Demircan: Bilgiye dayanan bir toplum haline gelmedikçe faturayı öderiz
Sağlık Bakanı Demircan, bilgiye dayanan bir toplum haline gelmedikçe ödenecek faturanın pahalı olacağını belirterek, "O fatura pahalı bir fatura. 300 yıldır ödediğimiz fatura budur." dedi.
Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkanı Barut: İlaç sektörüne daha çok teşvik verilmeli
Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkanı Barut, "İlaç sektörüne daha çok teşvik verilmeli. Teşviklerin artırılmasını talep ediyoruz." dedi.
Gıda denetçileri ramazanda fırsatçılara göz açtırmayacak
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, "Ramazanda tüketim artışını fırsat bilerek uygun olmayan gıda ürünlerinin üretim ve satışını yapmak isteyenlere göz açtırmayacağız." dedi.
Hızlı kilo verdiren içecek tarifi
Fazla kilolarınızdan evde kendi ellerinizle hazırlayacağınız içecekle kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte 1 ayda 15 kilo verdiren içecek tarifi...
'Kalp yetersizliği kronik ve ilerleyicidir'
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kaymaz, kalp yetersizliğinin genellikle kronik ve ilerleyici olduğunu, tüm dünyada yaşam beklentisinde uzama ve yaşam şekli değişikliği ile sıklığının arttığını bildirdi.
Engelli oğluna 56 yıldır bebek gibi bakıyor
Malatya'nın Darende ilçesinde yaşayan 74 yaşındaki Emine Şahin, 6 aylıkken geçirdiği menenjit sonucu yatağa bağımlı hale gelen 56 yaşındaki oğluyla adeta bebek gibi ilgileniyor.
Gıda üretimi ve satışı 1 milyon kez denetlendi
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 2017 yılında gıda üretimi ve satışı yapan yerlere toplam 1 milyon 13 bin 855 adet denetim yapıldığını açıkladı.
'Çölyak bir yaşam şekli'
Görev süresi sona eren TBMM Çölyak Hastalığını Araştırma Komisyonu Başkanı Tamer, "Çölyak bir hastalık değil yaşam şekli. Tek tedavisi glutensiz beslenme." dedi.
"Her 100 kişiden biri çölyak hastası"
Türk Gastroenteroloji Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Akpınar, 'Dunyada çolyak hastalığının gorulme sıklığı yüzde 1'dir. Colyak hastalığına ulkemizde her 100 kişiden birinde rastlanmaktadır.' dedi.
Bu uygulama Türkiye'de bir ilk!
Adana Şehir Hastanesinde yeni doğan bebeklerin kaçırılmasına ve karışmasına karşı çipli Pembe Takip Kod Sistemi uygulanması başlatıldı. Türkiye’de ilk defa uygulanan sistem Amerika’da ‘Sağlıkta En İyi Radyo Frekansı ile Tanımlama Teknolojisi (RFID) Çözümü’ ödülü aldı.
ANKARA ⇓
İmsak 05:08
Güneş 06:32
Öğle 12:46
İkindi 16:09
Akşam 18:49
Yatsı 20:07
DÖVİZ KURLARI
USD 6.1157     EURO 7.1877     IMKB 99547     ALTIN 235,984    
17°ANKARA