Anasayfa » SAĞLIK
Yaralıları THK taşıyacak, 300 milyon lira devlete kalacak
Hava ambulansı sağlık ihalesinde en düşük teklifi, yaklaşık 590 milyon lira ile Türk Hava Kurumu verdi. Kurum, bu ihaleyle yaklaşık 300 milyon liranın devletin kasasından çıkmasına engel oldu.
En büyük hayali oğlundan 'anne' sözünü duyabilmek
Epilepsi ve selebral palsi teşhisi konulan 4 yaşındaki Muhammet Ali'nin annesi Esmira Mammadova, "hayatın anlamı" olarak tanımladığı oğlunun, sağlık durumunda küçük bir gelişme kaydedebilmesi için büyük fedakarlık gösteriyor.
2018'in ilk şehir hastanesi Kayseri'de açılacak
Yozgat, Mersin, Isparta ve Adana'nın ardından Türkiye'nin 5. şehir hastanesi, 5 Mayıs'ta Kayseri'de açılacak
Komşuda sigara yasağı kısmen kaldırılacak
Bulgaristan Başbakan Yardımcısı Simeonov, 2010'da yürürlüğe giren kapalı mekanlarda sigara içme yasağının kısmen kaldırılacağını açıkladı.
Kadınlarda astım sıklığı daha yüksek
Hava yolunun daralmasıyla nefes almayı güçleştiren ve yaşam boyu süren astımın erişkinler arasında en çok kadınlarda görüldüğü belirtildi.
Doğadan uzak büyüyen çocukların ruh sağlığı olumsuz etkileniyor
Bilim adamları, çocuklukları kırsal bölgelerde toprakla ve çiftlik hayvanlarıyla iç içe geçenlerin, ilerleyen yaşlardaki stres kaynaklı fizyolojik etkilere karşı bağışıklığının kentlerde büyüyenlere göre daha güçlü olduğunu belirledi.
Rektum tümörüne neştersiz çözüm
Rektum kanserinde uygulanan etkin doz radyoterapi, beraberinde kullanılan ilaç tedavisi ve düzenli kontrol ile hastaya cerrahi uygulanmadan ve kalıcı torba takılmadan tedavi şansı elde ediliyor.
Nadir hastalığa yakalanan Suriyeli Zeve kardeşi gibi ölmek istemiyor
Rothmund-Thomson Sendromuna yakalanan, 13 yaşındaki Suriyeli Zeve İbrahim, aynı hastalığa yakalanan erkek kardeşi gibi ölmek istemiyor.
'Türkiye yerli tıbbi cihaz üretimiyle sağlıktaki gücünü katlayacak'
Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Gümüş, "Tıbbi cihazların Türkiye'de üretilmesi konusunda geniş çaplı bir çalışma yaptık." dedi.
'Her 10 mülteci çocuktan 6'sında psikiyatrik hastalık var'
Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesinden Dr. Çeri, "Türkiye'de mülteci çocukların yüzde 60'ında, yani her 10 çocuktan 6'sında en az bir psikiyatrik hastalık var." dedi.
ANKARA ⇓
İmsak 05:08
Güneş 06:32
Öğle 12:46
İkindi 16:09
Akşam 18:49
Yatsı 20:07
DÖVİZ KURLARI
USD 6.1157     EURO 7.1877     IMKB 99547     ALTIN 235,984    
17°ANKARA