Anasayfa » SAĞLIK
Sağlık Bakanı Koca: 81 milyona kaliteli sağlık hizmetini sunmak istiyoruz
Sağlık Bakanı Koca, "Duanız ve bizim gayretimizle 81 milyon insanımıza, hakkaniyetle nitelikli, kaliteli, dengeli sağlık hizmetini sunmak istiyoruz." dedi.
Nijer'deki organ nakli yasağı yüzünden küçük Surac gözüne kavuşamıyor
Nijer'de gönüllü Türk doktorların ücretsiz göz ameliyatı sayesinde bir gözüne kavuşan 4 yaşındaki İbrahim Surac, ülkedeki organ nakli yasağı nedeniyle korneası bozulan diğer gözünden ameliyat olamıyor.
'Kişiye özgü tedavinin ilk örnekleri Osmanlı'da uygulandı'
DÜNYAK Başkanı Kemal Aydın, "Kişiye özgü tedavinin ilk örneklerini burada, 2. Bayezid Külliyesi Darrüşşifasında, görüyoruz. Kişiye özgü terapi metotları var. Herkese aynı tedavi uygulanmıyor." dedi.
Elazığ Şehir Hastanesi hizmete girdi
Elazığ Şehir Hastanesi, 5 yıldızlı otel konforundaki donanımı ve sağlık alanındaki son teknolojiye sahip cihazlarıyla şifa arayan hastalara dünya standartlarında hizmet vermeye başladı.
Görme engelli kızı sayesinde katarakt ameliyatı oldu
Nijer'de gönüllü Türk doktorlarının ücretsiz göz muayenesine görme engelli çocuğunu getiren Hatice Şefahatü, gözlerinde katarakt olduğunun fark edilmesi üzerine ameliyata alındı.
Doğumda darp iddiasına soruşturma
Sağlık Bakanlığınca Diyarbakır'da hamile kadınının doğum sırasında darbedildiği iddiasıyla ilgili soruşturma başlatıldı.
Cerrah eliyle 'hacamat' hastalara güven veriyor
Sağlık Bakanlığının uygulamaya koyduğu projeyle geleneksel ve tamamlayıcı tedavi yöntemlerinden olan hacamatın, aralarında cerrahların da olduğu tıp doktorları tarafından uygulanması yaygınlaşıyor.
Saçınızın yüzde 10'undan fazlası dökülüyorsa dikkat
Dermatoloji Uzmanı Şaşoğlu, "Saçın yüzde 10'una kadar olan dökülme, kabul edilebilir bir dökülmedir. Fakat yüzde 10 ve üzeri dökülme söz konusu ise bu, saç dökülme hastalıkları içine girer." dedi.
Sivas'taki içme suyundan hastalık şüphesi
Sivas Suşehri Devlet Hastanesine son 3 günde ishal, karın ağrısı ve mide bulantısı şikayetiyle başvuranların sayısı 600'e ulaştı.
Erken kanser hücrelerinin tespitinde manyetik tel teknolojisi
Bilim insanları, kan dolaşımındaki kanser hücrelerini erken tespit etmek ve potansiyel olarak kaldırmak için manyetik tel kullandıkları yeni bir teknolojiyi denedi.
ANKARA ⇓
İmsak 04:18
Güneş 05:53
Öğle 12:59
İkindi 16:46
Akşam 19:53
Yatsı 21:22
DÖVİZ KURLARI
USD 6.4985     EURO 7.3766     IMKB 93419     ALTIN 243,842    
19°ANKARA