Anasayfa » SAĞLIK
Tunceli, kar sularıyla beslenen Munzur ve Pülümür Çayı'nda düzenlenen organizasyonlarla son yıllarda
İzmir Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü inşaatında mimar olarak görev yapan Seda Girişen Sömek, çalışma azmi ve disipliniyle herkesin dikkatini çekiyor.
Türkiye 'tutun kontrolu alanında lider ulke'
Türkiye, tütün kullanımı ile mücadele kapsamında 2009'dan bu yana hayata geçirdiği uygulamalar nedeniyle, Dünya Sağlık Örgütü tarafından, "tutun kontrolu alanında lider ulke" ilan edildi
Sağlıklı yaşam için 'iki öğün' önerisi
Doğal Sağlık Danışmanı Hatice Misge, "Günde 2 öğünden fazla yemek yememek sağlık açısından önemli." ded
'Kök hücreyle bebek mümkün olacak'
Doğum Uzmanı Prof. Dr. Faruk Buyru, laboratuvarlarda kök hücreyle geliştirilecek embriyolarla çocuk sahibi olması olanaksız çiftlerin bile bebek sahibi olabileceğini söyledi.
Rap sayesinde hayata bağlanan kas hastası, konsere hazırlanıyor
2 yaşında genetik kas hastalığı teşhisi konulan ve rap müzikle hayata bağlanan Metin Özkan, kendisiyle aynı kaderi paylaşan hastalara destek olmak için konser verecek
Tüp bebek isteyenlere 'sigara içmeme' şartı
Tütünle mücadelede yol haritasının belirlendiği eylem planında tüp bebek tedavisi ücretinin geri ödeme kapsamında karsılanabilmesi için anne ve baba adayına sigara kullanmama sartı getirilmesi öngörülüyor.
İleri evre meme kanseri hastaları için psikolojik destek
Metastatik meme kanseriyle mücadele eden kadınların psikososyal destek ihtiyacından yola çıkılarak hayata geçirilen Metastatik Meme Kanseri Farkındalık ve Hasta Psikolojik Destek Projesi başladı.
Yanıkta en etkili ilk yardım 'su ile yıkama'
Yanık durumunda en ideal ilk yardımın yanığın olduğu bölgenin musluk suyuyla ağrı geçinceye yıkanması olduğu belirtildi.
Kalp yetmezliğinden ölüm oranı kadınlarda daha fazla
Kanada'da yapılan araştırmada, kadınların erkeklere oranla daha fazla kalp yetmezliği nedeniyle hayatını kaybettiği ortaya çıktı.
Gıda enflasyonuyla mücadele amacıyla meyve ve sebze taşıyacak araçların 1 Ocak 2019'a kadar belirli
Bursa'da 2 çocuk annesi Çiğdem Ardıç, 4 yıl önce dünyaya gelen bebeği için geliştirdiği katkısız bebe bisküvilerine gelen talep üzerine çalıştığı işletmeden ayrılıp firma kurdu.
ANKARA ⇓
İmsak 04:18
Güneş 05:53
Öğle 12:59
İkindi 16:46
Akşam 19:53
Yatsı 21:22
DÖVİZ KURLARI
USD 6.4985     EURO 7.3766     IMKB 93419     ALTIN 243,842    
19°ANKARA