Anasayfa » SAĞLIK
Karnından 7 kilogramlık kitle çıktı
Aydın'da 45 yaşındaki kadının karnından 50 santimetre büyüklüğünde 7 kilogramlık kitle çıkarıldı.
Yeşilay bağımlılıkla mücadeleyi beyaz perdeye aktarıyor
Ordu'da, Yeşilay Derneğinin katkısıyla madde bağımlılığı konusunda farkındalık yaratmak amacıyla bir baba ile kızının yaşadıkları psikolojik dramın anlatıldığı film çekiliyor.
Türkiye 4 yeni şehir hastanesine daha kavuşuyor
Sağlık Bakanlığınca, bu yıl Eskişehir, Elazığ, Ankara ve Manisa'da olmak üzere 4 şehir hastanesi daha açılacak.
Yetiştirdiği tropikal meyveye sipariş yağıyor
Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde yaşayan bir çiftçinin 4 dönümlük serasında yetiştirdiği tropikal meyve pepinoya Türkiye'nin her yerinden sipariş yağıyor.
Gençler açlık sorununa karşı robot tasarladı
İzmir'de gerçekleştirilen Dünya Robot Olimpiyatı elemelerinde gençler, açlık sorununu çözmek için çalışıp projeler üretti.
Oğlunun ameliyat parasını 'sarma' yaparak topladı
İzmir'de yaşayan serebral palsi ve kronik akciğer hastası 8 yaşındaki Ayberk'i ayağa kaldırmak isteyen anne Neslihan Akın, oğlunun ameliyat parasını sipariş üzerine evde her gün 15 kilo sarma yaparak topladı.
Iraklı hasta, şifayı Türkiye'de buldu
Yaklaşık 2 yıl önce prostat kanseri teşhisi konulan ve ülkesinde 3 ameliyat geçirip bir böbreği alınan 70 yaşındaki Iraklı hasta, Türkiye'de sağlığına kavuştu.
Örümcek ağıyla kanser tedavisi projesine ödül
Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Aslı Nur Özkan, TÜRKPATENT'in üniversiteler arasında düzenlediği yarışmada, "Örümcek Ağı Özütünün Prostat Kanseri Hücrelerinde Seçici Antikanser Etkisi" buluşuyla ödül kazandı.
'Aşı konusunda bize güvenin'
Aşı Bilimi Derneği Başkanı Gürüz, Türkiye'de bazı uzmanların aşı konusunda olumsuz değerlendirme yaptığını belirterek "Türk halkına sesleniyorum, kesinlikle bize güvenin. Son sözü de diplomalı bilinçsizlere söylüyorum, artık lütfen susun" dedi.
Kurdaki artış göz damlası ve bazı kanser ilaçlarını da etkiliyor
Türk Eczacıları Birliği Başkanı Çolak, kur artışının yurt dışından temin edilen ilaçlarda zaman zaman sıkıntı yaşanmasına neden olabildiğini söyledi.
ANKARA ⇓
İmsak 03:17
Güneş 05:13
Öğle 12:56
İkindi 16:53
Akşam 20:27
Yatsı 22:15
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7369     EURO 5.4892     IMKB 94542     ALTIN 194,099    
18°ANKARA