Anasayfa » SAĞLIK
Bir kase yoğurda bir tatlı kaşığı kimyon ekleyip tüketirseniz..
Bir kase yoğurda bir tatlı kaşığı kimyon ekleyip tükettiğinizde neler olabileceğini biliyor musunuz? Sizler için birçok ciddi hasatlığı engelleyen mucize karışımı araştırdık. İşte bir kase yoğurda bir tatlı kaşığı kimyon ekleyip tüketmenin faydaları...
Meme kanserinde 1 ayda 2 bin erken teşhis
Sağlık Bakanlığınca ekim ayı meme kanseri farkındalık ayı kapsamında ülke çapında 100 bin kadına yapılan taramalarda 2 bin kişiye erken evrede meme kanseri tanısı konuldu.
Kızılaydan onkoloji hastalarının çocukları için 'şefkat evi'
Türk Kızılayı, Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören hastaların çocuklarını emanet edebilecekleri "şefkat evi" projesini hayata geçirdi.
Hayvansal gıdaya teknolojik takip
Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, halk sağlığını korumak için kurdukları sistemle ilaç kullanımından kaynaklı "gıdada kalıntı riski"ni her aşamada izlediklerini belirtti.
Trans yağlar kalp hastalığı ve inme riskini artırıyor
Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Öner Özdoğan, "Trans yağlar trigliserid denilen kandaki yağ içeriğini de artırmaktadır. Kalp hastalığının yanı sıra inme riskini de artırıp, tip 2 diyabet oluşumuna da yol açabilmektedir." dedi.
Yüksek D vitamini formda tutuyor
Yüksek D vitamini seviyesinin kişileri daha formda tuttuğu belirlendi.
Aşırı veya az kilolu olmak ortalama yaşam süresini azaltıyor
Normalden fazla ya da az kilolu olmanın, ortalama yaşam süresini 4 yıl civarında azaltabileceği belirtildi.
Ayvanın faydaları nelerdir?
Kışın en fazla tüketilmesi gereken meyvelerin başında ayva gelir. Peki ayvanın faydaları nelerdir? İşte ayvanın bilinmeyen faydaları...
Kanser hastalarına 3 yılda 54 trombosit bağışıyla umut oldu
Kanser hastası çocuğu için trombosit ihtiyacı olan babanın çaresizliğini gördükten sonra bağışçı olabilmek için 45 kilo veren ve sigarayı bırakan Vedat Günaydın, 3 yılda 54 trombosit bağışı yaparak, birçok kişiye can verdi.
'Lösemide tedavi başarısını yüzde 92'ye çıkardık'
LÖSEV Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Üstün Ezer, "Lösemide tedavi başarısını yüzde 92'ye çıkardık, Avrupa'yı geçtik, ABD'yle yarışıyoruz." dedi.
ANKARA ⇓
İmsak 06:23
Güneş 07:54
Öğle 12:48
İkindi 15:10
Akşam 17:31
Yatsı 18:55
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3654     EURO 6.0874     IMKB 90399     ALTIN 214,824    
ANKARA