Anasayfa » SAĞLIK
Kalp pili 2 grama düştü
İÜ İstanbul Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adalet, "25 grama karşılık yeni jenerasyon pillerin ağırlığı sadece 2 gram. Bir kabloya ihtiyacımız yok, kalbin içine direkt yerleştirildiği için büyük bir avantaj sağlıyor." dedi.
'Engelli yürüyüş bantları engeller ile son bulmasın'
'Engelli yürüyüş bantları engeller ile son bulmasın'
Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı Gök: Ucuz tatlılar halk sağlığını tehdit ediyor
Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı Gök, "Tüketiciler, 10 ila 15 lira gibi oldukça ucuz fiyatlara satılan tatlılarda insan sağlığını tehdit eden nişasta bazlı şeker kullanıldığı ihtimalini mutlaka göz önünde bulundurmalı." dedi.
Engelli çocuklar için pedal çeviriyorlar
Engelsiz Yaşam Gençlik ve Spor Kulübü Derneği üyesi emekli iki albay, engelli vatandaşlar ve aileleri konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla Ankara'dan Samsun'a bisiklet turuna çıktı.
Erken teşhis için ev ev dolaşıyorlar
Hakkari'nin Yüksekova Sağlık Müdürülüğünce başlatılan genel sağlık taraması kapsamında ekipler, evleri tek tek ziyaret ederek vatandaşları sağlık konusunda bilgilendiriyor.
Madde bağımlılığıyla mücadele için internette zorunlu 'reklam' dönemi
Madde bağımlılığına karşı toplumsal algının artırılabilmesi için özellikle internet oyunlarının açılması öncesinde çıkan 4-5 saniyelik zorunlu reklamlar, etkileyici ve bilgilendirici kısa filmler hazırlanacak.
Değişen iklim şartları giyim tarzını da etkiliyor
Küresel ısınmanın meydana getirdiği iklim değişiklikleri, vatandaşların giyimden ayakkabıya bazı alışkanlıklarında değişikliklere yol açıyor.
Sağlık Bakanı Demircan: Bilgiye dayanan bir toplum haline gelmedikçe faturayı öderiz
Sağlık Bakanı Demircan, bilgiye dayanan bir toplum haline gelmedikçe ödenecek faturanın pahalı olacağını belirterek, "O fatura pahalı bir fatura. 300 yıldır ödediğimiz fatura budur." dedi.
Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkanı Barut: İlaç sektörüne daha çok teşvik verilmeli
Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkanı Barut, "İlaç sektörüne daha çok teşvik verilmeli. Teşviklerin artırılmasını talep ediyoruz." dedi.
Gıda denetçileri ramazanda fırsatçılara göz açtırmayacak
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, "Ramazanda tüketim artışını fırsat bilerek uygun olmayan gıda ürünlerinin üretim ve satışını yapmak isteyenlere göz açtırmayacağız." dedi.
ANKARA ⇓
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7275     EURO 5.4833     IMKB 95057     ALTIN 192,737    
*ANKARA