Anasayfa » SAĞLIK
O doktor serbest bırakıldı
İzmir'de Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde muayene sırasında kadın hastaların mahrem görüntülerini çekerek bir internet sitesinde yayınladığı iddiasıyla gözaltına alınan doktor, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Uzun süren öksürüğe dikkat
Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Cömert, "Tüberküloz sinsi bir şekilde ilerleyebilir ve aylar boyunca belirtileri anlaşılamayabilir. Hastalığın en fazla görülen belirtisi uzun süren öksürüktür." dedi.
Tüberküloz yatkınlığına neden olan 'gen' keşfedildi
Bilkent Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Tayfun Özçelik'in de bulunduğu uluslararası konsorsiyum, tüberküloz mikrobuna karşı direncin kırılmasına neden olan "TYK2" isimli geni buldu.
Sağlık Bakanı’ndan çok önemli 'rapor' açıklaması
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı son dakika açıklamasında "Mevzuat haricinde sağlık raporu tanzimi yapılmaması için gerekli düzenlemelere başlanmıştır. Rapor sayısı azaltılacak ve raporlar standart hale getirilecek" dedi.
Beyni 4 günde bozan besinler
Vücutta bazı organlar gün içerisinde tüketilen besinlerden olumsuz etkilenerek fonksiyonlarını kaybederler.Özellikle yakın bir tarihte yapılan araştırmalarda bazı besinler 4 gün içerisinde beynin çökmesine neden olduğu ortaya çıkarılmıştır. Sizler için bu konuyu mercek altına aldık. İşte beyni 4 günde bozan besinler...
Sarımsağın sağlık açısında kullanım alanları nelerdir?
Doğal antibiyotik özelliği olan sarımsak bazı hastalıklarda bitkisel tedavi yöntemi olarak kullanılır. Peki sarımsağın sağlık açısından kullanım alanları nelerdir? Sizler için sarımsağa dair bilinmeyen her şeyi haberimizde derledik. İşte sarımsağın sağlık açısından kullanım alanları...
Soda-Ayran-Limon kürü ile zayıflama kürü
Sindirim rahatlatıcı 'soda'yı, kilo verdirici 'yoğurdu' ve asidik özellik içeren 'limon'u beraber tükettiğinizde çok hızlı bir şekilde göbek eriteceğinizi biliyor muydunuz? İşte sodalı yoğurt ve limon kürü ile zayıflama...
Sağlık Bakanlığı'ndan 'seyyar sandık' genelgesi
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca imzasıyla 31 Mart seçimlerinde engelli ve yatağa bağımlı hastalar için yürütülecek "seyyar sandık" uygulamasına ilişkin genelge yayımlandı.
Kan yapıcı yiyecekler nelerdir?
Kanda düşen demir oranı kansızlığa neden olur. Bu da halsizlik, yorgunluk ve başka ciddi hastalıklara davetiye çıkarır. Anemi diye geçen kansızlık hastalığı günümüzde birçok faktörden dolayı ortaya çıkar. Peki kan yapıcı yiyecekler nelerdir? Sizler için kan oranını dengeleyen ve anemi hastalığını önleyen besinleri araştırdık.
Karın ağrısı ile hastaneye gitti safra kesesinden 200 taş çıktı
Erzincan'da karın ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran genç kadının safra kesesindeki 200 taş başarılı bir ameliyatla alındı.
ANKARA ⇓
İmsak 06:12
Güneş 07:36
Öğle 13:08
İkindi 16:01
Akşam 18:29
Yatsı 19:48
DÖVİZ KURLARI
USD 5.2992     EURO 5.9882     IMKB 102532     ALTIN 223,516    
*ANKARA