Anasayfa » SAĞLIK
Hızlı kilo verdiren içecek tarifi
Fazla kilolarınızdan evde kendi ellerinizle hazırlayacağınız içecekle kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte 1 ayda 15 kilo verdiren içecek tarifi...
'Kalp yetersizliği kronik ve ilerleyicidir'
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kaymaz, kalp yetersizliğinin genellikle kronik ve ilerleyici olduğunu, tüm dünyada yaşam beklentisinde uzama ve yaşam şekli değişikliği ile sıklığının arttığını bildirdi.
Engelli oğluna 56 yıldır bebek gibi bakıyor
Malatya'nın Darende ilçesinde yaşayan 74 yaşındaki Emine Şahin, 6 aylıkken geçirdiği menenjit sonucu yatağa bağımlı hale gelen 56 yaşındaki oğluyla adeta bebek gibi ilgileniyor.
Gıda üretimi ve satışı 1 milyon kez denetlendi
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 2017 yılında gıda üretimi ve satışı yapan yerlere toplam 1 milyon 13 bin 855 adet denetim yapıldığını açıkladı.
'Çölyak bir yaşam şekli'
Görev süresi sona eren TBMM Çölyak Hastalığını Araştırma Komisyonu Başkanı Tamer, "Çölyak bir hastalık değil yaşam şekli. Tek tedavisi glutensiz beslenme." dedi.
"Her 100 kişiden biri çölyak hastası"
Türk Gastroenteroloji Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Akpınar, 'Dunyada çolyak hastalığının gorulme sıklığı yüzde 1'dir. Colyak hastalığına ulkemizde her 100 kişiden birinde rastlanmaktadır.' dedi.
Bu uygulama Türkiye'de bir ilk!
Adana Şehir Hastanesinde yeni doğan bebeklerin kaçırılmasına ve karışmasına karşı çipli Pembe Takip Kod Sistemi uygulanması başlatıldı. Türkiye’de ilk defa uygulanan sistem Amerika’da ‘Sağlıkta En İyi Radyo Frekansı ile Tanımlama Teknolojisi (RFID) Çözümü’ ödülü aldı.
Kalıtsal hastalığı olan çiftlere tüp bebek desteği
Sağlık Bakanlığınca "talasemi", "hemofili" ve SMA gibi kalıtsal hastalığı bulunan veya bu hastalıkları taşıyan çiftlerin, sağlıklı bebek sahibi olabilmeleri tüp bebek desteğiyle sağlanacak.
İngiltere ıslak mendillere karşı önlem alıyor
İngiltere'de hükümetin ortadan kaldırmayı planladığı plastik atıklara "ıslak mendil gibi tek kullanımlık ürünlerin" dahil edileceği bildirildi.
AB'de yaşlı bağımlılık oranı rekor seviyeye ulaştı
Avrupa Birliği genelinde çalışma çağındaki yüz kişiye düşen yaşlı sayısını ifade eden yaşlı bağımlılık oranının yüzde 29,9'a yükselerek rekor seviyeye ulaştığı bildirildi.
ANKARA ⇓
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7275     EURO 5.4833     IMKB 95057     ALTIN 192,737    
*ANKARA