Anasayfa » SAĞLIK
Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş: Önceliğimiz ülkemiz ve vatanımızın geleceği diyoruz
Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş, "Sendikacılık yaparken 'önceliğimiz ülkemiz ve vatanımızın geleceği' diyoruz." dedi.
Sağlık Bakanı Koca: 81 milyona kaliteli sağlık hizmetini sunmak istiyoruz
Sağlık Bakanı Koca, "Duanız ve bizim gayretimizle 81 milyon insanımıza, hakkaniyetle nitelikli, kaliteli, dengeli sağlık hizmetini sunmak istiyoruz." dedi.
Nijer'deki organ nakli yasağı yüzünden küçük Surac gözüne kavuşamıyor
Nijer'de gönüllü Türk doktorların ücretsiz göz ameliyatı sayesinde bir gözüne kavuşan 4 yaşındaki İbrahim Surac, ülkedeki organ nakli yasağı nedeniyle korneası bozulan diğer gözünden ameliyat olamıyor.
'Kişiye özgü tedavinin ilk örnekleri Osmanlı'da uygulandı'
DÜNYAK Başkanı Kemal Aydın, "Kişiye özgü tedavinin ilk örneklerini burada, 2. Bayezid Külliyesi Darrüşşifasında, görüyoruz. Kişiye özgü terapi metotları var. Herkese aynı tedavi uygulanmıyor." dedi.
Elazığ Şehir Hastanesi hizmete girdi
Elazığ Şehir Hastanesi, 5 yıldızlı otel konforundaki donanımı ve sağlık alanındaki son teknolojiye sahip cihazlarıyla şifa arayan hastalara dünya standartlarında hizmet vermeye başladı.
Görme engelli kızı sayesinde katarakt ameliyatı oldu
Nijer'de gönüllü Türk doktorlarının ücretsiz göz muayenesine görme engelli çocuğunu getiren Hatice Şefahatü, gözlerinde katarakt olduğunun fark edilmesi üzerine ameliyata alındı.
Doğumda darp iddiasına soruşturma
Sağlık Bakanlığınca Diyarbakır'da hamile kadınının doğum sırasında darbedildiği iddiasıyla ilgili soruşturma başlatıldı.
Cerrah eliyle 'hacamat' hastalara güven veriyor
Sağlık Bakanlığının uygulamaya koyduğu projeyle geleneksel ve tamamlayıcı tedavi yöntemlerinden olan hacamatın, aralarında cerrahların da olduğu tıp doktorları tarafından uygulanması yaygınlaşıyor.
Saçınızın yüzde 10'undan fazlası dökülüyorsa dikkat
Dermatoloji Uzmanı Şaşoğlu, "Saçın yüzde 10'una kadar olan dökülme, kabul edilebilir bir dökülmedir. Fakat yüzde 10 ve üzeri dökülme söz konusu ise bu, saç dökülme hastalıkları içine girer." dedi.
Sivas'taki içme suyundan hastalık şüphesi
Sivas Suşehri Devlet Hastanesine son 3 günde ishal, karın ağrısı ve mide bulantısı şikayetiyle başvuranların sayısı 600'e ulaştı.
ANKARA ⇓
İmsak 05:33
Güneş 06:56
Öğle 12:40
İkindi 15:41
Akşam 18:12
Yatsı 19:30
DÖVİZ KURLARI
USD 5.6543     EURO 6.5103     IMKB 96455     ALTIN 223,380    
24°ANKARA