Anasayfa » SAĞLIK
'Bu yıl hedef 2,5 milyon ünite kan bağışı toplamak'
Türk Kızılayı Kuzey Marmara Bölge Kan Merkezi Müdürü Uzm. Dr. Birinci, "Bu yıl ortak olarak belirlenen hedefimiz 2,5 milyon ünite kan bağışı toplamak." dedi.
Kanserle mücadelesini ölümsüzleştirdi
Kanser nedeniyle genç yaşında yaşamını yitiren sanatçı Dietze'nin, teşhis ve tedavi sürecine ilişkin yaşadıklarını toplumun empati duygusunu geliştirmek amacıyla hazırladığı video 8 Mayıs'ta yayınlanacak.
Ebeveynlere teknolojik araç uyarısı
Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Aral, çocukların erken yaşta teknolojik cihazlarla tanışmasına ilişkin, "18 aylıktan önce çocuklara teknolojik araçları vermeyin, tanıştırmayın." dedi.
Yüz terlemesi nedir? Sebepleri nelerdir?
Vücudun hemen her yeri terler, ancak yüzdeki aşırı terlemenin psikolojik rahatsızlıklardan kaynaklandığını biliyor muydunuz? İşte yüz terlemesinin sebepleri…
Canan Karatay en sağlıklı yemeği açıkladı!
Ünlü İç Hastalıklar ve Kardioloji Uzmanı, Prof. Dr. Canan Karatay Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'ı ziyaret etti. Ziyaret sırasından doğru beslenme hakkında açıklamalar yapan Karatay, yöresel bir bitki olan ışkının sağlığa faydalarından bahsetti.
Dünya Aferez Birliği Türk bilim adamına emanet
Dünya Aferez Birliği (WAA) Başkanlığına seçilen Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Altuntaş görevi devraldı
Canan Karatay'dan sağlıklı beslenme için öneriler
İç hastalıkları ve kardiyoloji uzmanı Karatay, ramazan pidesinin ince ve yaş maya ile yapılması gerektiğini belirterek, "İftarda ve sahurda şöyle ince bir ramazan pidesi ikiye ayrılacak ve yarısına bol tereyağı sürülüp öyle tüketilecek" dedi.
Yaralıları THK taşıyacak, 300 milyon lira devlete kalacak
Hava ambulansı sağlık ihalesinde en düşük teklifi, yaklaşık 590 milyon lira ile Türk Hava Kurumu verdi. Kurum, bu ihaleyle yaklaşık 300 milyon liranın devletin kasasından çıkmasına engel oldu.
En büyük hayali oğlundan 'anne' sözünü duyabilmek
Epilepsi ve selebral palsi teşhisi konulan 4 yaşındaki Muhammet Ali'nin annesi Esmira Mammadova, "hayatın anlamı" olarak tanımladığı oğlunun, sağlık durumunda küçük bir gelişme kaydedebilmesi için büyük fedakarlık gösteriyor.
2018'in ilk şehir hastanesi Kayseri'de açılacak
Yozgat, Mersin, Isparta ve Adana'nın ardından Türkiye'nin 5. şehir hastanesi, 5 Mayıs'ta Kayseri'de açılacak
ANKARA ⇓
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7275     EURO 5.4833     IMKB 95057     ALTIN 192,737    
*ANKARA