Anasayfa » SAĞLIK
Doğadan uzak büyüyen çocukların ruh sağlığı olumsuz etkileniyor
Bilim adamları, çocuklukları kırsal bölgelerde toprakla ve çiftlik hayvanlarıyla iç içe geçenlerin, ilerleyen yaşlardaki stres kaynaklı fizyolojik etkilere karşı bağışıklığının kentlerde büyüyenlere göre daha güçlü olduğunu belirledi.
Rektum tümörüne neştersiz çözüm
Rektum kanserinde uygulanan etkin doz radyoterapi, beraberinde kullanılan ilaç tedavisi ve düzenli kontrol ile hastaya cerrahi uygulanmadan ve kalıcı torba takılmadan tedavi şansı elde ediliyor.
Nadir hastalığa yakalanan Suriyeli Zeve kardeşi gibi ölmek istemiyor
Rothmund-Thomson Sendromuna yakalanan, 13 yaşındaki Suriyeli Zeve İbrahim, aynı hastalığa yakalanan erkek kardeşi gibi ölmek istemiyor.
'Türkiye yerli tıbbi cihaz üretimiyle sağlıktaki gücünü katlayacak'
Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Gümüş, "Tıbbi cihazların Türkiye'de üretilmesi konusunda geniş çaplı bir çalışma yaptık." dedi.
'Her 10 mülteci çocuktan 6'sında psikiyatrik hastalık var'
Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesinden Dr. Çeri, "Türkiye'de mülteci çocukların yüzde 60'ında, yani her 10 çocuktan 6'sında en az bir psikiyatrik hastalık var." dedi.
Kritik uyarı! Defalarca böcek yemiş olabilirsiniz
Eğer böcek yeme fikri midenizi kaldırıyorsa kötü haber… Muhtemelen farkına bile varmadan defalarca böcek yemiş olabilirsiniz. Nasıl mı? işte cevabı...
Nadir görülen hastalığın pençesindeki oğulları için yardım bekliyorlar
Dünyada sadece birkaç kişide rastlanan "Novo mutasyon DNM1L" isimli hastalıkla mücadele eden 4 yaşındaki Gökhan, doktorların "yaşamaz" demesine rağmen pes etmiyor.
Akciğer kanserinde 'kombine tedavi'
Akciğer kanseri tedavisine, kemoterapi ve radyoterapiye immünoterapinin de eklenmesiyle hastaların sağ kalım oranlarında üç kat artış sağlandığını bildirildi.
15 yıl sonra hastanede yeniden evlendiler
Antalya'da 4 yıldır meme kanseri tedavisi gören 64 yaşındaki Nebahat Köse, hastalığı boyunca kendisini bir an olsun yalnız bırakmayan 15 yıl önce boşandığı eşi Turan Köse ile kaldığı hastanede yeniden hayatını birleştirdi.
Suriye'de şark çıbanı tehlikesi
Suriye’nin İdlib kentinde sağlıksız yaşam koşulları, nüfusun göçlerle orantısız olarak artması ve koruyucu sağlık hizmeti eksikliği, hastalıkların hızla yayılmasına neden oluyor.
ANKARA ⇓
İmsak 03:17
Güneş 05:13
Öğle 12:56
İkindi 16:53
Akşam 20:27
Yatsı 22:15
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7369     EURO 5.4892     IMKB 94542     ALTIN 194,099    
18°ANKARA