Anasayfa » SAĞLIK
Dişçiden hepatit B kapma iddiasına 11 bin 60 liralık tazminat
Mersin'de, diş çektirdiği klinikten hepatit B virüsü kaptığı iddiasıyla hukuki mücadele başlatan 35 yaşındaki Hüseyin Çakmak, 4 yıllık yargı sürecinin ardından 11 bin 60 liralık tazminat kazandı.
Ramazanda şişkinlik dost bakterilerle önleniyor
Ramazanda sindirim sisteminin uzun süreli açlığa bağlı sorunlardan korunması, kabızlık ve şişkinliğin önlenmesinde dost bakteriler olarak bilinen probiyotiklerin her gün düzenli olarak alınması önemli etken.
Nöroloji Uzmanı Dr. Nilgün Pala Açıkgöz: MS kadınlarda 2 kat daha fazla görülüyor
Biruni Üniversite Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Nilgün Pala Açıkgöz, "MS'in kadınlarda görülme sıklığı daha fazladır. Hastalık, kadınlarda erkeklere oranlara iki kat daha fazla görülüyor." dedi.
18 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacak
Sağlık Bakanı Demircan, "ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirmeyle ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyinde toplam 18 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacak." dedi.
Karnından 7 kilogramlık kitle çıktı
Aydın'da 45 yaşındaki kadının karnından 50 santimetre büyüklüğünde 7 kilogramlık kitle çıkarıldı.
Yeşilay bağımlılıkla mücadeleyi beyaz perdeye aktarıyor
Ordu'da, Yeşilay Derneğinin katkısıyla madde bağımlılığı konusunda farkındalık yaratmak amacıyla bir baba ile kızının yaşadıkları psikolojik dramın anlatıldığı film çekiliyor.
Türkiye 4 yeni şehir hastanesine daha kavuşuyor
Sağlık Bakanlığınca, bu yıl Eskişehir, Elazığ, Ankara ve Manisa'da olmak üzere 4 şehir hastanesi daha açılacak.
Yetiştirdiği tropikal meyveye sipariş yağıyor
Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde yaşayan bir çiftçinin 4 dönümlük serasında yetiştirdiği tropikal meyve pepinoya Türkiye'nin her yerinden sipariş yağıyor.
Gençler açlık sorununa karşı robot tasarladı
İzmir'de gerçekleştirilen Dünya Robot Olimpiyatı elemelerinde gençler, açlık sorununu çözmek için çalışıp projeler üretti.
Oğlunun ameliyat parasını 'sarma' yaparak topladı
İzmir'de yaşayan serebral palsi ve kronik akciğer hastası 8 yaşındaki Ayberk'i ayağa kaldırmak isteyen anne Neslihan Akın, oğlunun ameliyat parasını sipariş üzerine evde her gün 15 kilo sarma yaparak topladı.
ANKARA ⇓
İmsak 04:18
Güneş 05:53
Öğle 12:59
İkindi 16:46
Akşam 19:53
Yatsı 21:22
DÖVİZ KURLARI
USD 6.4985     EURO 7.3766     IMKB 93419     ALTIN 243,842    
19°ANKARA