Anasayfa » SAĞLIK
İbrahim Saraçoğlu'ndan göbek eriten kür tarifi
Uyguladığınız diyet ve egzersizlere rağmen göbek yağlarından kurtulamıyorsanız bu kürü deneyebilirsiniz. İşte sizi kısa sürede karın yağlarından kurtaracak lahana kürü...
Dünya bizden öğrendi! Japonya'ya canlı Cerrahpaşa eğitimi
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde nöroradyoloji uzmanlarının kasık damarından girerek yaptığı kansız beyin anevrizması ameliyatını Japonya Kobe’de düzenlenen Dünya Canlı Nörovasküler Konferansı’ndaki meslektaşları canlı olarak izledi.
"Mutlu şehir" Sinop'a 80 milyonluk sağlık yatırımı
TÜİK'in 2014 ve 2016 yılı araştırmalarına göre Türkiye'nin en mutlu ve yaşam memnuniyeti en yüksek ili Sinop'ta, Sağlık Bakanlığı 80 milyon liralık iki sağlık yatırımını hayata geçiriyor.
Diyabetle mücadelede 'kılavuz' dönemi
Organ yetmezliği başta olmak üzere birçok önemli hastalığın kaynağı olarak öne çıkan ve tüm dünyada "salgın" boyutunda tehlikeli şekilde artış gösteren diyabetle mücadelede, "kılavuz" dönemi başladı.
Sarımsağın faydaları nelerdir? Hangi rahatsızlıklara iyi gelir?
Sarımsak içerdiği besin değerleri ve vitaminler ile başta kalp sağlığı olmak üzere, damar tıkanıklığı, kolesterol ve tansiyon gibi bir çok ciddi hastalığa şifa olmaktadır. Sağlığa faydalarının yanında kokusu ile de dikkatleri üzerine çeken sarımsak hangi hastalıklara iyi gelir? Sarımsağın faydaları nelerdir?
Uzmanlardan akıllı cihaz uyarısı
Uzmanlar, akıllı cihaz kullanımında abartının hem fiziksel hem de zihinsel sorunlara yol açabileceği uyarısında bulunuyor.
Hücrelerde DNA'nın yeni bir yapısı keşfedildi
Avustralyalı araştırmacılar, tüm canlı organizmalarda ve bazı virüslerde canlılık işlemleri ve biyolojik gelişimler için genetik materyalleri taşıyan ve nükleik asit olarak tanımlanan DNA'nın yeni bir yapısını keşfetti.
'Aşı her yıl 3 milyon çocuğun hayatını kurtarıyor'
Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Ceyhan, "Şu anda dünyada her yıl aşılamayla 3 milyon çocuğun hayatı kurtuluyor." dedi.
'Aşı karşıtı söylemler toplum sağlığını tehlikeye atıyor'
ENFEKDER Başkanı Prof. Dr. Köksal, "Hiçbir bilimsel kanıta dayanmayan aşı karşıtı söylemler, aşı ile korunabilir hastalıklar açısından sadece aşıyı reddeden kişileri değil, tüm toplumu risk altında bırakmaktadır" dedi.
'İdrar yolu taşlarını önlemek için beslenmeye dikkat edilmeli'
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bedir, hareketsizlik, idrar yolu enfeksiyonları, obezite ve özellikle fast food tarzı beslenmenin idrar yolunda taşların oluşmasına neden olduğunu belirtti.
ANKARA ⇓
İmsak 03:17
Güneş 05:12
Öğle 12:55
İkindi 16:52
Akşam 20:26
Yatsı 22:13
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7262     EURO 5.4889     IMKB 93043     ALTIN 194,427    
27°ANKARA