ŞİRİNCEDE RİSLEİ NUR DAĞITTILAR

Şirincede Sözler Köşkü İlim ve Kültür Derneği üyeleri tarafından farklı dillere çevrilmiş Risale-i Nurları alanlar en azından KIYAMET HAKKINDA DOĞRU DÜZGÜN BİLGİ SAHİBİ OLMA imkanına kavuşmuş oldular

22 Aralık 2012 Cumartesi 14:39 < MANEVİYAT
Şirince’de Risale-i Nur  Dağıttılar

Şirince’de Risale-i Nur Dağıttılar

Şirince’de Sözler Köşkü İlim ve Kültür Derneği üyeleri tarafından farklı dillere çevrilmiş Risale-i Nur kitapları dağıtıldı
Maya takvimine göre 21 Aralık’ta kıyametin kopacağına ve İzmir’in Şirince köyünün bundan etkilenmeyeceğine inananlar yavaş yavaş köye gelmeye başlarken, ilçedeki konuklara Sözler Köşkü İlim ve Kültür Derneği üyeleri tarafından farklı dillere çevrilmiş Risale-i Nur kitapları dağıtıldı.
Maya takvimine göre kıyamete bir gün kala İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı Şirince köyü güne sakin başladı. Görevliler yarın için hazırlıklarına devam ederken, İzmir Sözler Köşkü İlim ve Kültür Derneği’ne mensup yaklaşık 15 kişi köyde Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, Farsça ve Arapça’ya çevrilmiş Risale-i Nur kitapları dağıtmaya başladı.
Kıyametin ne zaman kopacağını Yüce Allah’tan başka hiç kimsenin bilemeyeceğini ve 21 Aralık’ta kıyametin kopacağı söylentilerinin safsatadan ibaret olduğunu söyleyen dernek üyeleri, hafta sonuna kadar köyde risale dağıtmaya devam edeceklerini belirttiler. Dernek üyelerinden Kerim Yağcı, kıyametin ne zaman kopacağını sadece Allah’ın bilebileceğini ifade ederek, “Sözler Köşkü İlim ve Kültür Derneği olarak 15 arkadaşımızla buraya geldik. Yarın daha kalabalık bir grupla Şirince sokaklarında risale dağıtmaya devam edeceğiz. Amacımız insanlara kıyametin yarın kopacağının doğru olmadığını anlatmak. İnsanlar bu yalana inanmamalıdır. Dağıttığımız kitaplarda kıyametle ilgili ayetler ve hadisler yer alıyor” dedi.
Grup üyelerinin dağıttığı risalelerden alan vatandaşlar ise, 21 Aralık’ta kıyametin kopacağına inanmadıklarını dile getirdiler.
Bu arada, güvenlik güçleri ve sivil savunma görevlileri de, yarın için köyde çalışmalara başladılar. Köydeki bir okul binasını sahra hastanesine dönüştürmek için çalışmalar devam ediyor.
 
YORUM EKLE
    YORUMLAR
ANKARA ⇓
İmsak 06:32
Güneş 08:00
Öğle 13:04
İkindi 15:36
Akşam 17:58
Yatsı 19:21
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3279     EURO 6.0542     IMKB 98455     ALTIN 219,530    
*ANKARA