Anasayfa » TEKNOLOJİ
Starship’in ilk görüntüsü yayınlandı
Özel uzay şirketi SpaceX'in patronu Elon Musk Starship’in ilk görüntüsünü yayınladı.
Dünyada tek, Türkler yaptı! ABD ve Avrupa peşinde
Burdur'da elektronik cihazlar yapan bir firma kuran genç girişimcilerin ürettikleri madeni para ile çalışan ticari masaüstü cep telefonu şarj cihazı Amerika ve Avrupa ülkelerinden ilgi gördü. Cihazın en büyük özelliği ise hem rakiplerine göre çok daha küçük olması hem de dünyada 4'e 5 santim ebatlarındaki en küçük madeni paraları dahi tanıyabilmesi.
Uzaydan yanlışlıkla polisi aradı!
Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan bir astronot yanlışlıkla 911’i tuşlayarak polisi aradı. Bunun üzerine alarma geçen yetkililer, aramanın hatayla yapıldığını fark etti. Uzaydan yapılan ilk acil durum araması da bu şekilde gerçekleşmiş oldu.
S-400 mü, Patriot mu? Hangisi daha güçlü?
Füze savunma sistemleri arasında dünyanın en gelişmiş iki teknolojisi karşı karşıya geldi. Rus yapımı S-400 mü ABD yapımı Patriot füzeleri mi daha güçlü? İşte karşılarındaki hedefleri tuzla buz eden iki füze savunma sistemlerinin birbirlerine olan üstünlükleri...
Sakın paylaşmayın! Hapis cezası alabilirsiniz
1 Ocak itibariyle AKK'siz internet dönemi başladı ancak yüksek fiyatlardan kaçmak isteyen vatandaşlar bağlantı paylaşımı yoluna gidiyor. İnternet faturasını bir kaç hane arasında bölmek için yapılan bu işlem sözleşme sahibinin hepse girmesine bile neden olabiliyor...
Twitter'dan paylaştı: Tüm ekip gönüllü oldu
Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, milli İHA'ların ilk göreve başladığı anı Twitter hesabından takipçileriyle paylaştı.
Sınırsız internet için geri sayım
BTK tarafından 2017 yılında kademeli olarak hız artırımına gidilen AKN uygulaması, 31 Aralık itibarıyla tamamen kaldırılacak.
1 TL ile 350 KM yol giden otomobil ürettiler
Adana’da Çukurova Üniversitesi Elektromobil Takımı tarafından tasarlanıp üretilen, elektrikle çalışan otomobil, 1 TL ile 350 kilometre yol gidebiliyor. Takımın üyelerinden Furkan Pınarlı, hayallerinin kendi firmalarını açıp seri üretime geçmek olduğunu söyledi.
İsrail'i korku sardı! Türkiye de dahil oldu
Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Suudi Arabistan'ın uzay çalışmaları sonusunda bölgesel lider olmaya hazırlandığını söyleyen İsrail Hava ve Uzay Enstitüsü Araştırma Merkezi Başkanı Tal Inbar, 'Türkiye, 10 yılda uzayda çok önemli bir güç olabilir' dedi.
Resmen devredildi! Çok önemli gelişme
Ojer Telekomünikasyon'un (OTAŞ), Türk Telekom'daki hisselerinin Akbank, Garanti Bankası ve İş Bankası tarafından kurulan Levent Yapılandırma Yönetimi'ne devri resmen tamamlandı.
ANKARA ⇓
İmsak 06:10
Güneş 07:34
Öğle 13:08
İkindi 16:03
Akşam 18:31
Yatsı 19:50
DÖVİZ KURLARI
USD 5.2843     EURO 5.9542     IMKB 102715     ALTIN 223,931    
*ANKARA