Anasayfa » TEKNOLOJİ
Mehmetçik teröristleri milli roketlerle vuruyor
Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Mehmetçik ilerleyişini sürdürürken sınır hattına yerleştirilen roket bataryalarından YPG/PKK-DEAŞ'lı teröristlerin bulunduğu bölgeler nokta atışlarla aralıksız vuruluyor.
TSK'ya insansız kara aracı takviyesi!
Son dönemde insansız hava araçlarını etkin şekilde kullanan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Zeytin Dalı Harekatı ile birlikte insansız kara araçlarını da operasyonel anlamda kullanmaya başlayacak.
TSK'nın yeni silahı: İnsansız tank!
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “İnsansız tank üretilecek” açıklamasının ardından gözler yeni Ar-Ge çalışmalarına çevrildi. Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nın (SSM) çalışmalara çok önceden başladığı ve bu konuda 2017’de bir yarışma düzenlediği ortaya çıktı. 16 projenin finale kaldığı yarışmaya dikkat çeken projeler katıldı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan son Savunma Sanayii İcra
İşte Afrin'de kullanılan 20 yerli silah!
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü, yerli silah atılımının hikâyesini anlattı. Yerli silahta 2004’ün dönüm noktası olduğunu vurgulayan Özlü, Afrin’de yerli kullanımın yüzde 90’a ulaştığını söyledi.
Üçüncü milli denizaltı Murat Reis geliyor
Yerli ve milli denizaltı projesinde 3. gemi için start alınıyor. Yapımları devam eden Piri Reis ve Hızır Reis’in ardından, yeni tip yerli denizaltıların üçüncüsü olacak Murat Reis denizaltısı için bu pazar günü ilk kaynak töreni düzenlenecek.
Satın alınacak ev tapuda üç boyutlu görülebilecek
Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, "Üç Boyutlu Kent Modelleri ve Kadastro Projesi" ile vatandaşların, e-Devlet üzerinden Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemine (TAKBİS) girerek, konutlarının içini ve dışını 3 boyutlu görebilme imkanına sahip olabileceklerini açıkladı.
Kullanıcılar isyan etmişti!Apple onun peşine düştü
Apple, iPhone pilleri için gerekli ham madde olan kobaltı doğrudan madencilerden almak için harekete geçti.
Afrin operasyonuna uzaydan destek!
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Fırat Kalkan’ında olduğu gibi bakanlık olarak Zeytin Dalı harekâtına, ulaştırma, haberleşme ve iletişim açısından verdikleri hizmetleri anlattı.
Hürjet'e yeni görev! Yakın destek
Türk Hava Kuvvetleri, pilotların jet uçuş eğitimlerinde T-38 tipi uçakları emekliye ayırırken, boşluğu TAI’nin geliştirdiği yeni nesil eğitim uçakları “Hürjet” lerle doldurmaya hazırlanıyor.
Türkiye'nin müthiş silahı! Kuş uçurtmayacak
Son yıllarda yakaladığı gelişim ivmesiyle hızla büyüyen milli savunma sanayinin başarılarına bir yenisi ekleniyor. ASELSAN tarafından üretilen Uzun Menzilli Erken İhbar Radar Sistemi (EİRS), 2021 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin envanterinde olacak.
ANKARA ⇓
İmsak 06:23
Güneş 07:53
Öğle 12:48
İkindi 15:10
Akşam 17:31
Yatsı 18:55
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3516     EURO 6.0960     IMKB 92351     ALTIN 214,815    
ANKARA