Anasayfa » TEKNOLOJİ
Emniyet'ten yeni EDS uyarısı
Emniyet Genel Müdürlüğü, İstanbul'daki Elektronik Denetleme Sistemleri'nin (EDS) yeni eklemelerle birlikte revize edilerek faaliyete geçirildiğini bildirdi.
Aselsan'dan Türk tanklarına özel sistem
Düşman Anti-Tank Güdümlü Füze (ATGM)'si tanka kitkenirken LİAS bunu fark eder ve mürettebatı uyarır. Ardından otomatik/manuel olarak sis havanları atılır. Sis havanları tankın önünde bir perde oluşturur ve ATGM tanka güdümlenemez. Bu arada tank mevzi değiştirir.
Yeni milli İHA göreve başlıyor...
İstihbarat, Keşif ve Gözetleme amaçlı kullanılacak olan ANKA-S Sistemi; aynı anda birden fazla İHA’nın milli uydularımız üzerinden kontrol özelliğine sahip olması ile menzil kısıtlaması olmadan istenilen bölgelerde görev yapacak.
Türk mühendislerin başarısı
İnsansız savunma ve askeri araçlar konusunda son yıllarda yaşanan büyük atılımlardan biri de denizcilik alanında gerçekleşti.Su üstü insansız deniz aracı konusunda yapılan girişimler sonucunda ‘Levent’ üretildi.Gece ve gündüz kameralarının yanı sıra makineli tüfek ve uçaksavar taşıyabilen Leventler, kritik üslerde güvenliğin sağlanmasına yardımcı oluyor.
Ünlü mesajlaşma uygulamasından bomba hamle!
Facebook, kripto para birimleri içeren reklamları yasaklama kararı alırken dünyanın önde gelen mesajlaşma uygulamasının sahibi Line şirketi flaş bir hamle ile kripto para borsası açma kararı aldı.
Türkiye silahlarını modernize edecek!
Türk mühendisler savunma sanayisinde yerlilik oranını artıracak ve TSK'nın modernizasyonu projeleri kapsamında kullanılabilecek adımlar atmaya devam ediyor.
Tamamen yerli! Robot banka geliyor
Çek yazıyor, hesap açıyor, 'kart' bile basıyor... “ATM’leri yerinden edeceğiz” sloganıyla hareket eden TEB, TÜBİTAK patentli makina üretti
WhatsApp mesajlarında büyük değişiklik yolda
Facebook'un sahibi olduğu birçok platform gibi WhatsApp da yenilik konusunda bir hayli sabırsız. WhatsApp'ın son olarak bugün yeni özellikleri gün yüzüne çıktı.
Operasyonun çelik duvarlı merkezi!
Erdoğan, daha önce valilerle telekonferans bağlantısı yaptığı harekât merkezini ilk defa askeri bir amaçla kullanmış oldu.
Terör örgütü PKK/PYD'yi 'KORAL' korkusu sardı
Türk mühendislerin TSK için ürettiği 'KORAL' Kara Konuşlu Uzaktan Elektronik Destek/Elektronik Taarruz (Kara SOJ) sistemi Suriye sınırına konuşlandırıldı.
ANKARA ⇓
İmsak 03:17
Güneş 05:12
Öğle 12:55
İkindi 16:52
Akşam 20:26
Yatsı 22:13
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7262     EURO 5.4889     IMKB 93043     ALTIN 194,427    
27°ANKARA