Anasayfa » TEKNOLOJİ
Türkiye için bir ilk! Çanakkale Boğazı'ndan geçti
Çanakkale Boğazı'ndan geçen, Türkiye'nin ilk sondaj gemisi 'Fatih', sondaj faaliyetlerine katılmak için Akdeniz'e doğru yol aldı.
TUFAN'ın test atışları başarı ile gerçekleşti
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir, Aselsan TUFAN Elektromanyetik Top Sistemi'nin test atışlarının başarı ile gerçekleştiğini açıkladı.
Göktürk-3 uydusu uzaydan vesikalık çekebilecek
Gelecek yıl uzaya fırlatılacak olan Göktürk-3 uydusu, önceki uydulardan çok daha yüksek yerli üretim payına sahip olacak. Bunun yanında Göktürk-3 bir teröristin uzaydan vesikalık fotoğrafının çekilmesi mümkün olacak.
Plan tamam, Boeing’i Türk yapıyoruz!
Boeing Uluslararası Başkanı Bertrand Marc Allen, “Türkiye’yi 5 büyük stratejik ortağımızdan biri seçtik. Önümüzdeki 10 yılda 7.6 trilyon dolarlık ekosistemi buradan yöneteceğiz. Boeing’i Türk yapıyoruz” dedi.
Bu seçim drone'lu olacak
Seçimlerde fark yaratmak isteyen adaylar yüzlerce drone siparişi verdi. Seçim minibüslerine eşlik edecek drone’lar sokak sokak propaganda yapacak. Emniyet de seçim torbalarını drone ile takip edecek.
Bu da denizlerin Tesla’sı
"Denizin Tesla'sı" ismi verilen ilk elektrikli kargo gemisi yola çıkıyor. Gemiler ilk seferlerini bu yıl sonbahar aylarında Hollanda ve Belçika karasularında yapacak
Dünyanın gözü ASELSAN'da
Aselsan’ın halka arzı dış dünyada büyük ilgi uyandırdı. Genel Müdür Görgün, 7.5 milyar dolarlık imzalanmış sözleşmesi bulunan şirketin arzına Körfez’den Batılı fonlara kadar büyük ilgi olduğunu söyledi.
TSK telefon üretecek! İşte özellikleri
Gelen bilgilere göre Türk Silahlı Kuvvetleri, personelinin güvenliği için telefon üretmeye hazırlanıyor. Emniyetli Cep Telefonu Projesi olarak isimlendirilen bu telefonda, yazılımsal olarak yerli yazılım kullanılacak.
Altay tankında yeni gelişme! Artık an meselesi
Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir, Altay tankının seri üretim sözleşmesini imzalamak üzere olduklarını açıkladı. Demir ayrıca, Türk savunma sanayisi şirketlerinin yurt dışına zırhlı araçlar, hava savunma, roket sistemleri, simülatörler, sahil güvenlik gemileri, askeri haberleşme, komuta kontrol sistemleri ve yazılımları ihraç etmeye başladığını dile getirdi.
Roketsan’ın TRG-122! Dünya hayran kalacak
Roketsan’ın kendi öz kaynaklarıyla geliştirdiği TRG-122 füzesinin fabrika kalifikasyon testleri tamamlandı.
ANKARA ⇓
İmsak 06:07
Güneş 07:30
Öğle 13:07
İkindi 16:06
Akşam 18:35
Yatsı 19:53
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3154     EURO 6.0105     IMKB 101211     ALTIN 227,306    
*ANKARA