Anasayfa » TEKNOLOJİ
Korgeneral açıkladı: F-16'lar sınırda UFO kovaladı
Emekli Korgeneral Doğan Temel’in anılarını anlattığı kitapta, 19 yıl önce sınır hattında yaşanan operasyon, detaylarıyla anlatıldı.
Milli silah MPT-55 üzerindeki şaşırtan ayrıntı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yerli üretim silah kullanımı çağrısının ardından milli piyade tüfeği MPT-76, Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık koruma ekibi, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), MİT personeli ile diğer güvenlik birimlerinin envanterine alındı.
Yerli hamle! Onlar da kullanmaya başladı
Üretimi yapılan ilk yerli tüfek olan MPT-55, Başbakanlık Koruma Daire Başkanlığı tarafından kullanılmaya başlandı.
Milyon dolarlık sanal kalkan
İnternetten yapılan işlemlerin artması siber risk teminatlarını milyon dolarlara çıkardı.
24 saat önce uyaracak!
Erzurum'da kurulan yeni sistemlerle yıldırım düşmesinin yanı sıra yoğun yağış, su baskını, tipi ve fırtına gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlar 24 saat öncesinden uyarılacak.
Yazılımın babayiğitlerinden hodri meydan
Küresel yazılım devlerinin dijital ambargo uygulama tehditlerine karşı Türk yazılımcılardan ‘Biz üretmeye hazırız’ mesajı geldi.
Açılışı yapıldı! Dış bağımlılığı azaltacak
ODTÜ tarafından yürütülen proje kapsamında, uzay çalışmaları için geliştirilen elektronik malzemelerin testlerinin yapılacağı 'Saçılmalı Demet Hattı' sisteminin açılışı yapıldı.
Türkiye'de görülen ışığın nedeni balistik füze
Türkiye’de sabah erken saatlerde gökyüzünde gözlemlenen ışık hüzmesinin Rusların test ettiği RS-12M tipi balistik füze olduğu ortaya çıktı.
TSK artık nokta atışı yapacak!
ENGEREK, düşük ağırlığa sahip ve küçük boyutlarda, yerden işaretleme görevleri için tasarlanmış bir lazer hedef işaretleme cihazıdır.
Teknoloji alanında bir ilk! Türkiye ile Japonya...
Elektrikle çalışıp, yerde ve havada giden otomobil projesi, Türk ve Japon akademisyenler tarafından hayata geçirilecek. Araçların 2020 yılında hizmete girmesi hedefleniyor.
ANKARA ⇓
İmsak 05:37
Güneş 07:00
Öğle 12:39
İkindi 15:37
Akşam 18:06
Yatsı 19:24
DÖVİZ KURLARI
USD 5.7864     EURO 6.6350     IMKB 93301     ALTIN 230,360    
20°ANKARA