Anasayfa » TEKNOLOJİ
Hürjet'e yeni görev! Yakın destek
Türk Hava Kuvvetleri, pilotların jet uçuş eğitimlerinde T-38 tipi uçakları emekliye ayırırken, boşluğu TAI’nin geliştirdiği yeni nesil eğitim uçakları “Hürjet” lerle doldurmaya hazırlanıyor.
Türkiye'nin müthiş silahı! Kuş uçurtmayacak
Son yıllarda yakaladığı gelişim ivmesiyle hızla büyüyen milli savunma sanayinin başarılarına bir yenisi ekleniyor. ASELSAN tarafından üretilen Uzun Menzilli Erken İhbar Radar Sistemi (EİRS), 2021 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin envanterinde olacak.
Efsane telefoncu yine dikiş tutturamadı
Nokia 425 personelini işten çıkaracak, dijital sağlık işini stratejik incelemeye aldı.
Emniyet'ten yeni EDS uyarısı
Emniyet Genel Müdürlüğü, İstanbul'daki Elektronik Denetleme Sistemleri'nin (EDS) yeni eklemelerle birlikte revize edilerek faaliyete geçirildiğini bildirdi.
Aselsan'dan Türk tanklarına özel sistem
Düşman Anti-Tank Güdümlü Füze (ATGM)'si tanka kitkenirken LİAS bunu fark eder ve mürettebatı uyarır. Ardından otomatik/manuel olarak sis havanları atılır. Sis havanları tankın önünde bir perde oluşturur ve ATGM tanka güdümlenemez. Bu arada tank mevzi değiştirir.
Yeni milli İHA göreve başlıyor...
İstihbarat, Keşif ve Gözetleme amaçlı kullanılacak olan ANKA-S Sistemi; aynı anda birden fazla İHA’nın milli uydularımız üzerinden kontrol özelliğine sahip olması ile menzil kısıtlaması olmadan istenilen bölgelerde görev yapacak.
Türk mühendislerin başarısı
İnsansız savunma ve askeri araçlar konusunda son yıllarda yaşanan büyük atılımlardan biri de denizcilik alanında gerçekleşti.Su üstü insansız deniz aracı konusunda yapılan girişimler sonucunda ‘Levent’ üretildi.Gece ve gündüz kameralarının yanı sıra makineli tüfek ve uçaksavar taşıyabilen Leventler, kritik üslerde güvenliğin sağlanmasına yardımcı oluyor.
Ünlü mesajlaşma uygulamasından bomba hamle!
Facebook, kripto para birimleri içeren reklamları yasaklama kararı alırken dünyanın önde gelen mesajlaşma uygulamasının sahibi Line şirketi flaş bir hamle ile kripto para borsası açma kararı aldı.
Türkiye silahlarını modernize edecek!
Türk mühendisler savunma sanayisinde yerlilik oranını artıracak ve TSK'nın modernizasyonu projeleri kapsamında kullanılabilecek adımlar atmaya devam ediyor.
Tamamen yerli! Robot banka geliyor
Çek yazıyor, hesap açıyor, 'kart' bile basıyor... “ATM’leri yerinden edeceğiz” sloganıyla hareket eden TEB, TÜBİTAK patentli makina üretti
ANKARA ⇓
İmsak 06:10
Güneş 07:34
Öğle 13:08
İkindi 16:03
Akşam 18:31
Yatsı 19:50
DÖVİZ KURLARI
USD 5.2843     EURO 5.9542     IMKB 102715     ALTIN 223,931    
*ANKARA