Anasayfa » YAŞAM
Turistler Kapadokya'ya hayran
Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya'nın doğal güzelliklerini görmek için dünyanın dört bir yanından gelen turistler, bölgeye hayranlık duyuyor.
Prof. Dr. Aksoy: Hayvan hastanelerinin çoğalması gerekiyor
Konferans Başkanı Prof. Dr. Gürbüz Aksoy, "Hayvan hastanelerinin çoğalması gerekiyor. Sağlıklı hayvanların artması sağlıklı insanların artması demektir." dedi.
Biyoteknolojiyle ekmekleri taze tutacaklar
Danimarka merkezli biyoteknoloji şirketi Novozymes, Türkiye'de kurduğu yeni İnovasyon ve Teknoloji Merkezi'nde özellikle bölgesel ekmeklerin tazelik süresini uzatacak enzimler ve mikroorganizmalar üzerinde çalışacak.
Geçimlerini 'ateşle oynayarak' sağlıyorlar
Riskli meslek grupları arasında yer alan ve bin 500 derecede yanan ocakların başında alın teri döken demir döküm işçileri, zorlu koşullara rağmen evlerine ekmek götürmenin mücadelesini veriyor.
34 günde 50 kişi boğuldu
34 günde 50 kişi boğuldu
Ölüme terk edilen yaşlı eşeğe sahip çıktılar
Bilecik'in Bozüyük ilçesinde yaşlandığı için ölüme terk edilen eşeğe, Bilecik Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi çalışanları sahip çıktı.
Bal bu yıl bol olacak
Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Şahin, "Özellikle Orta ve Doğu Anadolu bölgelerimizde çok iyi yağışlar aldık. Çiçek balı ve yüksek yayla ballarında hiç kaygılı değiliz. Ülkemizde bu sene fazlasıyla bal olacak" dedi.
Duygu dünyamızda silinmez izler bırakan şair: Erdem Bayazıt
Şiir anlayışını öncelikle "Büyük Doğu" ve Sezai Karakoç'la biçimlendiren, Müslümanların emperyalizme başkaldırışını yansıtan şiirleri büyük ilgi gören yazar ve şair Erdem Bayazıt'ın vefatının üzerinden 10 yıl geçti.
Yüksek gerilim hattında 'ekmek' mücadelesi
Havai hatlarda çalışan elektrik ustaları, yüksekten düşme, akıma kapılma gibi tehlikelere rağmen İstanbul'un kesintisiz elektrik alması için çalışıyor.
Ateşe meydan okuyup çeliğe 'hayat' veriyorlar
Isısı bin 200 dereceye ulaşan fırınlardan çıkardıkları kor halindeki çeliği yüksek basınçlı makinelerde döverek şekil veren operatörlerinin işi hem aşırı dikkat hem de fiziksel güç gerektiriyor.
ANKARA ⇓
İmsak 05:30
Güneş 06:53
Öğle 12:40
İkindi 15:44
Akşam 18:16
Yatsı 19:34
DÖVİZ KURLARI
USD 5.7839     EURO 6.6915     IMKB 98769     ALTIN 228,610    
18°ANKARA