Yazı Detayı
31 Ekim 2019 - Perşembe 09:15
 
ABD TEMSİLCİLER MECLİSİNİN KARINA BİR BOZKURT NİDASI İLE GECİKMEDEN CEVAP VERELİM
AHMET BEREKET
mail.haber111@gmail.com
 
 

ABD Temsilciler Meclisi Barış Pınarı harekâtını gerekçe göstererek Türkiye’ye yaptırım uygulanmasına ilişkin yasa tasarısını ve 1915 olaylarını Soykırım olarak tanıyan tasarıyı kabul etmiş.
Peki bu karara neden şaşırmadık? Çünkü Ne buyurmuş Atalarımız. “Katranı kaynatsan olur mu şeker, cinsine tükürdüğüm cinsine çeker.
Peki ne yapmak lazım. Hükümete çağrımdır. T.B.M.M nin görünen en güzel yerine Amerikalıların yapmış olduğu soykırımları anlatan bir kitabe hazırlayıp Kitabeye 250 yıllık tarihi rezillikler ile dolu olan ABD’nin zulüm ve soykırımlarına yazıp bir soykırım anıtı dikelim. Nedir bu soykırımlar diye soranlara ise Örnek olarak Kızılderili kellesi başına 5 dolar ödeyerek “En iyi yerli ölü yerlidir politikasıyla” Tam 70 milyon Kızılderili’yi kendi vatanlarında katlettiklerini anlatalım. Bununla yetinelim mi tabi hayır. Anlatmaya devam edelim ve ABD’nin 1898 yılında Meksika’yı işgal ettiğini, aynı yıl Küba’ya girdiğini, 1921 yılında Nikaragua’yı işgal ettiğini ve 300 kişiyi katlettiğini, 1945 yılında Japonya’ya iki atom bombası atarak yüz binlerce masum sivili öldürüp dünya tarihinin en büyük vahşetini dönemin ABD Başkanı Harry Truman’ın “Tarihin en büyük olayı” olayı diye yorumladığı katliamı yaparak gerçekleştirdiğini, II.ci Dünya savaşından sonra Amerikalıların, Almanların savaşı kaybetmelerinin ardından, Dresden kentine sığınan Alman göçmenlerin üzerine 3 gün süreyle havadan bomba yağdırdığını ve bu saldırılar da  çoğunluğunu çocuk ve kadınların oluşturduğu 200 bin kişi öldürüldüğünü, 1950-1959 yılları arasında Küba’da 60.000 kişi ABD destekli Batista birliklerince katledildiğini,1960 yılındaki Kongo katliamını,1965-1966 Endonezya katliamını,1962-1975 Vietnam savaşında 3 milyon Vietnamlı sivil hayatını kaybettiğini,1973 Şili Darbesinde 5 bin Şilili sivil hayatını kaybettiğini,1980-1988  İran– Irak savaşını körüklediğini ve ABD nin körüklediği  bu savaşta yaklaşık 700 bin insanın İran-Irak savaşı sonucunda öldüğünü,1983 Lübnan katliamında 14.000 Amerikan deniz piyadesinin binlerce kişiyi katlettiğini,1991yılında Irak’ı işgal ederek 113 bin sivil Iraklının bu işgalde öldüğünü, 2001 yılında El Kaide’nin saldırısına karşılık olarak  Afganistan’ı işkal ederek 150 bin Afgan  sivilin ölmesine neden olduğunu, Arap baharı adı ile başlattığı Darbeler serisi ile binlerce insanın ölümüne sebep olduğunu, İsrail’e verdiği acık ve koşuşuz destek ile binlerce Filistinlinin ölümünde baş sorumlulardan biri olduğunu ve daha nice katliamlarını anlatalım ve bir soykırım anıtı dikelim. Bunu sadece T.B.M.M sinde değil yurdun dört bir köşesinde yapalım bilim adamları bazında üniversitelerimizin Tarih bölümlerinde ABD ve diğer Siyonistlerin yaptıkları katliamları, darbeleri anlatan kürsüler kuralım, Hükümet bazında da gerek yurt içinde gerekse yurt dışında dışişlerimiz ve elçiliklerimiz vasıtası ile belgeleri ile sabit olan bu katliamları anlatan toplantılar düzenleyip anladıkları lisanı münasip ile onlara cevap verelim. Ve en önemlisi de Yüce meclisimizin çatısı altında belgeleri ile sabit olan ABD’ nin yapmış olduğu soykırımları tanıyıp Tüm dünyanın gözünün içine bakıp ABD en büyük Darbeci en büyük soykırımcıdır diyelim. Ne dersiniz çok şeymi istedim…

 
Etiketler: ABD, TEMSİLCİLER, MECLİSİNİN, KARINA, BİR, BOZKURT, NİDASI, İLE, GECİKMEDEN, CEVAP, VERELİM,
Yorumlar
Haber Yazılımı