Yazı Detayı
17 Mayıs 2020 - Pazar 01:52
 
“AK SAÇLILAR” OLUŞUMUNDAN 60 AİLEYE ERZAK YARDIMI.
AHMET BEREKET
mail.haber111@gmail.com
 
 

“AK SAÇLILAR” ismi  ile yeni bir oluşum olarak gündeme gelen ve başını 2009 yılında seçim çalışmaları esnasında içinde bulunduğu helikopterin düşmesi/ düşürülmesi neticesinde arkadaşları ile birlikte Şehit olan Muhsin YAZICIOĞLU’nun İzmir’deki yakın çalışma arkadaşların ağırlıkta olduğu isimlerle kuruluş aşamasını tamamlamak üzere olan “AK SAÇLILAR” oluşumu şu ana kadar ihtiyaç sahibi 60 aileye erzak yardımında bulundu.

“AK SAÇLILAR” oluşumu ve yapılan yardımlar ile ilgili bilgi aldığımız BBP İzmir’de 8 yıl aralıksız il başkanlığı görevini yürüten, sırası ile BBP kurucu genel başkanı Muhsin YAZICIOĞLU, Yalçın TOPCU, Mustafa DESTİCİ’nin genel başkanlığında İzmir il başkanın lığı görevinde bulunan ve 2014 seçimlerinden hemen sonra mevcut genel başkan Mustafa DESTİCİ ve İzmir’den sorumlu Genel başkan yardımcısı ile Partinin izlediği yol konusunda ayrılığa düşmesi neticesinde İstifa eden ve FETÖ yargılanmalarında kendinden sonraki İzmir  İl başkanı ve Mania eski il başkanının FETÖ üyesi olmakla ilgili yargılanmasında Müşteki sıfatı ile yer alması nedeni ile  bir kere daha genel merkez ile karşı karşıya geldiğini bildiğimiz Ahmet BEREKET "AK SAÇLILAR" oluşumu ve yapılan yardımlar ile ilgili olarak  “Şu mübarek ayda dünyayı ve ülkemizi esir alan virüs imtihanı nedeni ile birçok aile zor durumda olduğunu biliyor ve görüyoruz. Devletimiz tüm gücü ile her kesime uğraşmaya gayret etse de sivil toplum kuruluşları olarak bizlerde elimizi taşın altına koyup gücümüz nispetinde bu zorlu süreçte birbirimize yardımcı olmaya çalışmalıyız.

Bu amaçla “AK SAÇLILAR” oluşumu olarak şu ana kadar 60 aileye erzak yardımlarımızı ulaştırdık. Kısmet olursa önümüzdeki haftada bu çalışmalarımız devam edecek ve hedefimiz olan 100 aileye erzak yardımlarımızı ulaştırmış olacağız” dedi

“AK SAÇLILAR” oluşumu ile ilgili olarak da BEREKET “Uzun suredir Siyaseti ve siyasette yaşananları yakinen takip ediyoruz. BBP’deki görevimizden ayrıldıktan sonra birçok arkadaşımız farklı siyasi partilerde görev aldı. Bizler ise Şehit liderimiz Muhsin YAZICIOĞLU’nun davasını yaşama ve yaşatma adına görevde olup olmadığımıza bakmaksızın ve hiç kimsenin ikazlarına aldırış etmeden ve kimseye eyvallahımız olmadan söylememiz gerekenleri gücümüz nispetinde söylemeye devam ettik ve etmeyede devam ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki “Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.” Ancak yasal mevzuatlar gereği sesimizin daha gür çıkması adına bir siyasi partinin çatısı altında değil, sivil toplum kuruluşu altında birleşerek faaliyetlerimizi daha da ses getirir hâle ulaştırmak için AK SAÇLILAR” adını verdiğimiz bir sivil toplum kuruluşu çalışması içine girdik. Şu an bu çalışmamız sonuçlanma aşamasında. Yasal olarak neticelendiği andan itibaren İzmir 30 ilçesi ve Türkiye'nin Tüm illerinde “AK SAÇLILAR” çalışmalarına başlamış olacak”dedi.

Ahmet BEREKET 

 
Etiketler: “AK, SAÇLILAR”, OLUŞUMUNDAN, 60, AİLEYE, ERZAK, YARDIMI.,
Yorumlar
Haber Yazılımı