Yazı Detayı
16 Ekim 2019 - Çarşamba 08:58
 
ASLAN YATTIĞI YERDEN KALKMIŞTIR ARTIK. VE O ASLAN TÜRKİYE ’DİR!!!
NESİBE TÜKEL
admin
 
 

Bi yaşadığım beldeye...
Bi Vatanıma...
Sonra gurbet diyarındakilere
Sonra bide yavru vatana bakıyorum.

Kızgınlık, hiddet ve celâl ile ağzımdan çıkacak her kelime nerelere gider, kimlere, hangi diyarlara ulaşır diye düşünüyor, sonrada kalemin ucunu biraz köreltiyorsun.

Ülkemin...
Bayrağımın...
Geleceğimizin teminatı olacak, adı gibi BARIŞ PINARI harekatı için hergün selam verdiğim, tebessüm ettiğim aynı masada yemek yiyip, aynı ortamda çay içip, muhabbet ettiklerinden bazıları vatanını ve onun yılmaz  bekçilerine demediğini bırakmazlar  iken bir bakıyorsun sınırların dışında bir ülke, o ülkenin bir ferdi, üstelik bir bayan yüreklerimize su serpen hakikati İÇİMİZDEKİ HAİNLERE ve tüm dünyaya HAYKIRIYOR.

Adı leyla
Leyla Şerif EMİN
Üsküplü...
Leyla Şerif Emin’in Türk  Ordusu için yazmış olduğu yazı adeta bütün Makedonya Türklerinin duygularına tercüman olmuştur.
Gelin,
OKUYALIM...
OKUTALIM...
*************
Biz Türklüğümüzü unutmadık, siz de unutmayın

Her ordunun bir kalkana ihtiyacı vardır. Diyeceksiniz ki “kılıç kalkan çok gerilerde kaldı”, haklısınız, şimdi kimse mertçe savaşmıyor; düşman karşına çıkmıyor, arkandan iş çeviriyor şimdi. Ama görünmeyen bir kalkandan bahsediyorum ben: Dua ordusundan!

Bizi bizden başka kim anlayabilir ki? Çanakkale’de de anlayamadılar zaten. Çanakkale savaşında Balkan şehirlerinden gelip savaşanlar da vardı elbette, şehitlikte bütün bu şehirlerin adını görebilirsiniz.
Sadece Balkanlardan mı? Kerkük’ten, Halep’ten, Filistin’den ve daha nice yerlerden.

Bugünkü Barış Pınar Harekâtında bütün bu şehirlerin vefası var, özgürlüğü var, duası var. Bütün bu şehirlerin baş belası olan teröre topyekûn dur deme ruhu var.

Aslan yattığı yerden kalkmıştır artık. Ve o aslan Türkiye’dir. İnsanlık için ayağa kalkmıştır, barış için, bağımsızlık için. Bunu anlamayanlar “savaşa hayır” diyerek manipüle etmeye çalışsa onların bu sözlerine inanan çok az insan kaldı. Bu bir savaş değil, bu terörle mücadeledir; aksini söyleyen vatan hainidir!

O terör ki yüzlerce çocuğu yetim bıraktı senelerce, o terör ki kardeşi kardeşe düşman etti yıllarca, o terör ki çocukları vurdu, okulları vurdu, doktorları vurdu, o terör ki kadın demedi, yaşlı demedi, vurdu ve kaçtı yuvasına. Ardında gözü yaşlı analar bıraktı, boynu bükük yetim çocuklar bıraktı, yıkılmış okullar bıraktı, gerçekleşmeyi bekleyen hayallere kurşun sıktı. Güçlenmek isteyen, kimseyle sorunu olmayan bir ülkenin gelişmesine mani olmaya çalıştı. Her şeye rağmen Türkiye ayakta durdu, gücü de kuvveti de hep diri kaldı. Bütün güzelliklere kurşun sıkanlara, vurup kaçanlara, yuvalarında beslenmeye devam edenlere bir cevaptır Barış Pınar Harekatı Operasyonu.

Kardeşlerim, biz misak-ı milli sınırları dışında kalmış Türklerin umudu sizsiniz. O öyle bir vatan ki 81 ilden ibaret sanırlar, nüfusu 80 milyon sanırlar ama yanılıyorlar. Siz aslında gerçeği biliyorsunuz, biliyorsunuz ki kocaman bir coğrafyada kardeşleriniz var, sizin için dua eden analar var her yerde, yüreği sizinle çarpan, sizi her şekilde korumaya çalışan kardeşleriniz var.

Başka hangi ülkenin böyle bir gücü var? Bilmem kaç tankı, şu kadar askeri, son model uçaksavarları, jetleri, istatistikleri vesaireleri… Hepsini geçtim, kaç ülkenin dua ordusu var, hangi ülke için o ülkenin sınırları içinde olmayan şehirlerden gözyaşı döken kardeşleri var?

Üsküp’te, Kalkandelen’de, Gostivar’da, Kırçova’da, Ohri’de, Resne’de, Doğu Makedonya’nın Yörük köylerinde sizinle uyuyup sizinle uyanan ne kadar çok yüreği dağlanmış insanlar var bilir misiniz? Her gece yatmadan önce, Allah’ım sen Türkiye’yi koru diyen ne kadar masum çocuk var bu dünyada biliyor musunuz? Onlar ki melekler zaten, dualarından şüphe mi olunur?

Kosova’da, Prizren’de, Priştine’de, Sancak’ta, Srebrenitsa’da, Potoçari’de, Saraybosna’da ve daha nice şehirlerde. En zor günlerinde yanında olduklarınız, ekmeği bölüştükleriniz, gözyaşı döktükleriniz bugün sizinle. Kerkük’teki analar, Gazze’deki çocuklar, Karabağ’dan Arakan’a, Allahuekber Dağlarından Balkanlar’a yüreği yanık tüm insanların dualarındasınız. Ancak, duyduk ki vatan sınırları içinde bu insanlık ve barış mücadeleniz için bırakın bir dua etmeyi, karşı gelenler de varmış. Onlara da söyleyecek birkaç sözümüz var elbette ama en kısası makuldür: Sevmiyorsan terk et!

Bizler yıllar önce ayrı kaldık sizden, yine de bu bizim sizden farklı olduğumuz anlamına gelmez; sınırlar çizilir ama et tırnaktan ayrılmaz. Balkan harplerinde yaşananları unutabilir miyiz biz, Batı’nın oyunlarını, bizleri nasıl böldüklerini unutabilir miyiz? Siz de bunu unutmayın, hatırlayın: Tam yüz yıl öncesini hatırlayın, önce komşu ülkeleri karıştırmışlardı, sonra onları silahlandırdılar, çeteler kurdurdular, onları beslediler ve ellerini hiç kirletmeden onların üzerinden istedikleri oyunları oynadılar. Biraz daha geriye gideyim yine; Osmanlı’nın son dönemlerinde bu gibi çetelerle güçlü biçimde mücadele edilseydi, onlar yok edilebilseydi durum belki daha farklı olurdu. Yaptılar da ne oldu, yüz yıldır türlü savaşların içine sürüklediler bizleri, ayağa kalkamadık artık, böldüler, her ne kadar özgürüz, demokratız desek de laf hepsi. Bizim adımıza buralarda biz karar veriyoruz zannediyoruz. Komşu ülkelerle aynı masaya oturup konuşabilmek için AB’den arabulucular getirtiyoruz. O çetelere ne oldu biliyor musunuz, “diğerleri” hedeflerine ulaştıktan sonra birbirlerini vurdular, son pişmanlık çare etmedi yani. Kullanıp atıldılar bir kenara. Bu da bir kenarda dursun.

Kardeşlerim, haklı mücadelenizde sabırlı olun, bizler şehitlerimizin ölmediğine inanırız, onlar Çanakkale’de şehit olan kardeşlerimizle aynı mekândalar. Zamanın ve mekânın önemi yoktur bu saatten sonra. İnsanlık için, barış için kenetlenelim, elimizden bir şey gelmiyorsa bile bu haklı mücadelede vatana sahip çıkıp en güçlü kalkan olan dualarımızda, âminlerde, Fatiha’larda buluşalım.

Biz yüz yıl önce vatansız kaldık, bayraklarımızı yüreğimize gömdük. Kalelerimiz evimiz oldu, Allah’a hep dua ettik ama kendimiz için değil; bütün acılarımız ve hasretliğimiz bir kenara, sizler için dua ettik. Orada bir yerde bir devlet var dedik, kilometrelerce uzakta, o vatan sağ olsun, o vatan güçlü olsun, eğer oraya bir şey olursa işte o zaman bizler de burada kalamayız. Emanet bıraktıklarınız için buradayız bizler, yetim kalmasın bütün bu minareler diye buradayız biz. Sanki bir anne giderken bizi tembihlemiş gibi, “sakın bu evi terk etme” demiş gibi, kapıyı hiçbir yabancıya açmadık. Buralara geldiğinizde “Türkçeyi nereden öğrendiniz” demeyin diye biz kapılarımızı hiçbir yabancıya açmadık. Yine de sordunuz bazen o soruyu “hiç unutmadık ki” dedik, “biz kardeşiz zaten” diye de ekledik. Bir fırtına koptu ayrı kaldık, o kadar. Ama düşmedik ki acısın. Dert etmeyin düşmeyiz kolay kolay.

Bizler Türk bayrağının dalgalandığı o vatana geldiğimizde, bazen o bayrağı taşıyan kurumlarda olur da şımarırız, ilgi ve sevgi isteriz bazen. İnanın bu yüz yılın hasretliğindendir, bunu çok görmeyin. Bu hasretlik öyle derin ki dikenli tellerle çevrilmiş hep. Acıyan yerlerimiz sadece ve sadece hasretliğimiz, acıyan yerlerimiz sizin gözyaşı döktüğünüz nedenleriniz. İşte sizler de kapılarınızı koruyorsunuz şimdi, biliyoruz derdiniz büyük, büyük başın derdi büyük olur elbette.

Allah Türk askerini korusun, korusun ki hiçbir çocuk, hiçbir anne ağlamasın artık. Allah güç kuvvet versin, versin ki barış gelsin, çiçek açsın, bayraklar kana bulanmasın, bölünmesin ülkeler, Allah yar ve yardımcınız olsun. Ertuğrul Gazi ne demişti hatırlayalım: “Bir nefesine bile hükmedemediğimiz bu dünya için boyun mu bükeceğiz.” Eğilip bükülmek yok, bu mücadele milli bir savunmadır artık, uzatılan sadece bir zeytin dalıdır.

Biz seni candan öte de sevdik be Türkiye…

Leyla Şerif Emin

Rabbim yar ve yardımcımız olsun.

 
Etiketler: ASLAN, YATTIĞI, YERDEN, KALKMIŞTIR, ARTIK., VE, O, ASLAN, TÜRKİYE, ’DİR!!!,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
23 Haziran 2020
ASLINDA LÂYIK OLDUĞUNUZ HEP KAĞIT BARDAKTIR..."
15 Haziran 2020
" NAZAR "
10 Haziran 2020
TÜRKİYE İLAHİYATÇILAR BİRLİĞİNDEN MÜTHİŞ SIRADIŞI BİR YAZI...
03 Haziran 2020
AMERİKA’NIN İSLÂM’I TANIMASI GEREKİR, ÇÜNKÜ...
31 Mayıs 2020
DÜŞMANIMIN DÜŞMANI, DOSTUMDUR
23 Mayıs 2020
"BABA" DİYE SESLENEBİLMEK NE KIYMETLİYMİŞ
20 Mayıs 2020
KOCA KUDÜS ’TE BİR ONBAŞI HASAN.
18 Mayıs 2020
ÇANAKKALE RUHU' NA NİYET.
12 Mayıs 2020
İNSAN SEVGİSİ İLE DOLU, ŞEFKAT VE SABIRLA YAPILAN KUTSAL VE ÇOK ONURLU BİR MESLEK: HEMŞİRELİK.
09 Mayıs 2020
SENSİZ GEÇEN ANNELER GÜNÜN KUTLU OLSUN.
22 Nisan 2020
BİR DOKTORUN KORONA GÜNLÜĞÜ
12 Nisan 2020
EVİNDE KAL. KİTAP OKU!!!
18 Mart 2020
BEŞ PARMAK DAĞLARINDA BİR TANK.
08 Mart 2020
KADIN TOPLUMUN MİMARIDIR.
08 Mart 2020
YÜZBAŞIM! CAYIR CAYIR YANIYORSUN; ATLA!!!
29 Şubat 2020
VATAN SİZE MÜTEŞEKKİRDİR 6
27 Şubat 2020
VATAN SİZE MÜTEŞEKKİRDİR -5-
24 Şubat 2020
Şehit olacaksak bu şerefsizlerin kurşunuyla değil, Türk Hava Kuvvetleri’nin bombalarıyla şehit olalım. Vurun bizi!!!
20 Şubat 2020
VATAN SİZE MÜTEŞEKKİRDİR (3)
19 Şubat 2020
VATAN SİZE MÜTEŞEKKİRDİR. (2)
16 Şubat 2020
VATAN SİZE MÜTEŞEKKİRDİR. (1)
11 Şubat 2020
SİZİ, ALLAH İÇİN ÇOK SEVİYORUZ, ASİL İNSANLAR
10 Şubat 2020
SULTANLIĞIMIZIN FARKINA VARMALIYIZ!
04 Şubat 2020
ADAM OLMAK HER İNSANIN OLACAĞI BİR ZANAAT DEĞİLDİR.
31 Ocak 2020
KARDEŞ KANAL, KANAL TOKAT.
29 Ocak 2020
DEPREM SÜRECİNDE SOSYAL MEDYA
27 Ocak 2020
İŞTE TÜRKİYE BU
25 Ocak 2020
İNSANLARI BALTADAN ÇOK DAHA, KÖTÜ SÖZLER DE DEVİREBİLİR.
23 Ocak 2020
ŞEFKAT ATKISI.
20 Ocak 2020
RABBİM, MİLLETİMİZE VE DEVLETİMİZE O KARANLIK GÜNLERİ BİR DAHA GÖSTERMESİN!” -2-
14 Ocak 2020
O’NA O GÜZEL İSİMLER İLE DUA EDİN.
11 Ocak 2020
SAHİP OLDUKLARIMIZIN KIYMETİNİ BİLELİM.
09 Ocak 2020
RABBİM, MİLLETİMİZE VE DEVLETİMİZE O KARANLIK GÜNLERİ BİR DAHA GÖSTERMESİN!” -1-
06 Ocak 2020
YENİ BİR HAFTAYA TEBESSÜM İLE BAŞLAMAYA NE DERSİNİZ?
01 Ocak 2020
NEDEN KÖPEKLER İNSANLARDAN DAHA AZ YAŞAR?
28 Aralık 2019
EYVAH TÜRKLER GELİYOR!!!
26 Aralık 2019
NERDESİN ANNE?
25 Aralık 2019
BAYRAĞIMIZ ALTINDA
19 Aralık 2019
HARCANAN KADINLARIMIZ... HARCADIĞIMIZ KADINLARIMIZ!!!
19 Aralık 2019
KARŞILIK BEKLEMEDEN...
10 Aralık 2019
ÇOCUKLUĞUMUZUN DÜŞLERİ.
05 Aralık 2019
BİRAZ DA DEVRELERİNİZ YANSIN. NE DERSİNİZ?
04 Aralık 2019
HAYALLER ENGELSİZDİR. HİÇ KİMSE GERİDE KALMASIN.
30 Kasım 2019
BİRAZ DA TEBESSÜM.
24 Kasım 2019
12 EYLÜL TORTUSU 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ..
21 Kasım 2019
BU ADAMA HADDİNİ BİLDİRİN!!!
18 Kasım 2019
SABIRLA, "İNTİHAR ETMEYİ DÜŞÜNÜYORDUK!" OKUYUN.
16 Kasım 2019
ÖLÜMÜ DE HAYATI KADAR SESSİZ OLDU ...
09 Kasım 2019
ÇOCUK ASKER.
03 Kasım 2019
UĞRUNA SAVAŞTIĞIMIZ DEĞERLERİ İHMÂL EDEREK ZAFER KAZANMANIN HİÇBİR ANLAMI YOKTUR.
01 Kasım 2019
ŞEREFSİZLERE KARŞI BAĞIŞIKLIK KAZANDIK.
29 Ekim 2019
GELİNİZ ÖLDÜRÜNÜZ!!!
26 Ekim 2019
TÜRK BEKLEBENDİR!!! (Prof. Dr. Tufan Gündüz)
23 Ekim 2019
BİZDE NE KINALI KUZULAR NEDE MEMEDLER BİTER
19 Ekim 2019
İTİNA İLE BALANS AYARI YAPILIR.
10 Ekim 2019
ASLA BİR TÜRKÜ TEHDİT ETME...
10 Ekim 2019
KARDEŞ KAL TÜRKİYE!!! DUALARA DEVAM ET ANNE!!!!.
05 Ekim 2019
AH EDER YÜREĞİM.
02 Ekim 2019
YERLİ VE MİLLİ YOUTUBER’LAR(!) NEREDE???
01 Ekim 2019
1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü Mesajı
30 Eylül 2019
YAZARIMIZA BİR ÖDÜL DAHA..
26 Eylül 2019
PKK ANNELERİN AYAKLARI ALTINDA KALACAK.
26 Eylül 2019
BİR DAHA SÖYLE!!!
23 Eylül 2019
FİLLER NEREDE?
21 Eylül 2019
TERÖR VE YANDAŞLARINA ANNE TOKATI
31 Ağustos 2019
UNUTMAYIN!!! TAVİZ BİR SONRAKİ TAVİZLERİ DE BERABERİNDE GETİRİR.
27 Ağustos 2019
BİZ GELDİK DEDECİĞİM.
19 Temmuz 2019
YAZARIMIZA BİR ÖDÜL DAHA...
16 Temmuz 2019
SOSYAL KÜLTÜREL YARDIM VE DAYANIŞMANIN YENİDEN HAYAT BULDUĞU STK 'LAR
08 Temmuz 2019
BİR ÜLKENİN İŞGAL ÇALIŞMASI 15 TEMMUZ
13 Haziran 2019
SOSYAL MEDYA OPERASYONU/4
29 Mayıs 2019
İSTANBUL; SADE BİR SEMTİNİ SEVMEK BİLE BİR ÖMRE DEĞER.
25 Mayıs 2019
DOĞU VE GÜNEY DOĞU ANADOLU ’NUN HUZURU TÜRKİYE'NİN HUZURU DEMEK.
24 Mayıs 2019
BAŞKAN DEĞİL, ADAM SEÇİYORUZ.
20 Mayıs 2019
MAZLUM VE MAHZUN BİR KAVİM. KIRIM TATAR TÜRKLERİ.
Haber Yazılımı