Yazı Detayı
10 Temmuz 2019 - Çarşamba 11:19
 
BİR MİLAT OLARAK 15 TEMMUZ
RUKİYE AYDIN
 
 

Evet; 15 TEMMUZ bir milattır, suskun, masum, yıllarca ötekileştirilmiş bir toplumun direnişinin ve aslına yeniden dönüşünün milatıdır.

15 TEMMUZ bu milletin yanında gibi gözüküp kuyu kazanları kuyuya gömülmesi milatıdır, Devleti baba bilip devletine başkaldırmayan bir toplumun, kanunları, yasaları, imkânları kendi hegemonyalarına kullanıp, milletin seçtiği hükümeti ortadan kaldırmaya çalışanların yaptığı zorbalığa ihanete canıyla, kanıyla dur dediği bir milattır.

Bu toprakların tarihi ihanetlerle doludur, sonuç hep hainlerin hüsrana uğramasıyla sonuçlanmış, hainler hüsrana uğradıkça devletimiz milletimiz hedef büyütüp ilerlemeyi sağlamıştır. 

En acı olan tarafı ise ihanetçi yapılar tarafından aldatılmış,  fikriyatı değiştirilmiş, kendine olan özgüveni elinden alınmış tabiri caizse köleleştişilmiş, bu topraklarda hayat bulmaya çalışan gençlere oluyor. 

Devletin içine yıllarca çöreklenmiş bir yapı olan fetö ekmek bulabilme umudu ile kendine sığınmış kitleyi dış güçlerle ortak kurduğu yapıda kullanarak devleti ele geçirme operasyonuna karşı halkın vurduğu tekme ile başlayan bir milattır, 

Milletimizi her konuda aldatabilir, kandıra bilirsiniz ancak Din, Devlet, Vatan, Millet'i yok edeceğiz diye kendinizi belli ettiğinizde orada kandıramaz şamarı yersiniz. 

Devlet bizde herşeydir. 
Devlet ufuktur, ufka bakarak kendimizi buluruz, 
Devlet Ekmektir, aştır karnımızı doyururuz, 
Devlet babadır, en çaresiz olduğumuz anda elini sırtımızda hissederiz. 
Devlet kutsaldır, devlet olmadan dini yaşantın eksik kalır... 
Velhasıl devlet dediniz mi akan sular durur. 
Dedelerimiz Çanakkale savaşını dış mihraklara karşı yaparken bugün kendi içinde çıkmış ihanet yapısını görse kan ağlarlardı. 

Sosyolojik yapı olarak 15 TEMMUZ ve fetö dini hassasiyeti ortadan kaldırmak insanları sınıf ayrımına sokmak ve vatanı bölmek için kurgulanmış bir tezgahtı.

Rabbimize şükürler olsun ki devletimizin nerede bir mazlum varsa sırtını sıvazladığı güç verdiği, nerede bir gözyaşı döken varsa gözyaşlarını dindirdiği toplumun duası, milletimizin küllenmeye yüz tutmuş zannedilen imanı ile devletine sahip çıkışı bu ihanet şebekelerinin sonunu getirmiş oldu.

Bu vesile ile 15 TEMMUZ hain darbe girişiminin yoldönümünde şehitlerimize yüce Mevladan Rahmet, Gazilerimize de en tez zamanda Rabbimizin Şafii isminin hürmetine şifa bulmalarını temenni ederim.
Bir sonraki yazımda buluşmak üzere siz saygıdeğer okurlarımı cenabı hakka emanet ediyorum.
 

 
Etiketler: BİR, MİLAT, OLARAK, 15, TEMMUZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı