Yazı Detayı
07 Ocak 2020 - Salı 13:03
 
ÇİZGİ FİLMLERDEKİ TEHLİKE
Murat GÜLŞAN
mail.haber111@gmail.com
 
 

Din savaşları kurşun mermi ve bombalama ile değil sadece ilmi, algı ve film yollarıyla da devam ediyor. Çocuklarımızın beyinlerini hedef alan algı operasyonları ile kendi dinlerinden soğutarak İslam’a düşman nesiller yetiştirmek isteyen şeytani zihniyet hiç boş durmuyor. Yapmış olduğum araştırmalarda çok az aile seçici olarak çocuklarına çizgi film seyrettirirken birçoğu maalesef ki “aman yeter ki sussun sesi çıkmasın izlesin işte çizgi filmi” diyerek neleri izlettirdiğinin farkında bile değillerdir. İşte farkında olmamak şeytanilerin ekmeğine yağ sürmek onların ağlarına düşmektir. Bizlerinde vatan evlatlarımızdan kayıpları demektir. Milli ve manevi duygulardan uzak yetişmiş madde alemi içinde büyüyen çocuklarımız topluma faydası olmayan vatan millet sevgisinden mahrum güruh nesiller olarak aramızda yaşamlarını sürdüreceklerdir. Özellikle anne ve babaların milli manevi değerlerimize sahip çıkan evlatlar yetiştirmesi şehit kanı ile sulanmış eşsiz güzellikteki vatanımıza boyunlarının borcudur. Kıymetli okurlar İslam düşmanı sadece Amerika veya İsrail değil vereceğim örneklerde farklı ülkeleri göreceksiniz. Şeytaniler farklı ülkelerde olduğu gibi aynı zamanda içimizde Müslüman entarisi de giyerek aramızda dolaşmaktadır. Şimdi gelelim o İslam ı kötüleyen aşağılayan ve dalga geçen çizgi filmlerin adlarını yazmaya. İlk önce sinemalardan sonra televizyonlarda defalarca gösterilen ASLAN KRAL’ dan başlayalım.
Aslan Kral ince ince nasihatler veriyordu oğluna… Birde “kötülükler vadisi” vardı. İşte o vadide pis pis sırıtan ve kahkahalar atan sırtlanlar belirmişti aniden. 
O pis ve uyuz ve salyalı ve hain ve sürü halinde gezen o sinsi sırtlanlar her görüldüğünde, arka planda Hilal gösteriliyordu, İşte subliminal mesajla çocuklarımızın beyinlerine algı operasyonu ile kötü vadide kötülük yapacak sırtlanlar ve gökyüzünde bayrağımızın hilali ve beyinlere kötü imajı bir bütün olarak girmekteydi.
Shrek çizgi filminde ise onun bir tuvaleti var tuvaletinin kapısında yine İslamın ve bayrağımızın temsili Hilal var, kapısında da tuvalet sırası bekleyen domuzlar var.
1997 ABD yapımı 'South Park' isimli çizgi dizide, intihar saldırısı yapan uçakların kuyruklarında Türk bayrağı motifinin bulunmasının yanı sıra Hz. Muhammed oyuncak ayı kostümü giydirilmiş şekilde yansıtıldı. Gelen tepkiler üzerine Hz. Muhammed kelimeleri 'biplendi' ve yine aynı bölüm sansür bandı ile yayımlandı.
İngiliz Channel 5 televizyonunda yayımlanan İtfaiyeci Sam adlı çizgi filmin, "Sorunlu Sular" başlıklı bölümünde, karakterlerden birinin Kur'an-ı Kerim’den bir sayfanın üzerine basarak düştüğü fark edildi. İlk kez 2014 yılının ekim ayında yayımlandığı anlaşılan bölümde, üzerine basılan sayfa havada süzülürken, kısa bir süre için Mülk Suresi’nin 13-26. ayetleri görülüyor.
2014 Ermenistan yapımı "Anahit" isimli çizgi filmde, kralı tahttan indirip yerine geçmeye çalışan zalim "Azar" ve Azarın yanında bulunan, şekilsiz kafasında daima kırmızı fesi taşıyan "Enver" karakterleri yer aldı.
Animasyon televizyon komedisi The Simpsons'da aile bir Türk gemisiyle karşılaşıyor. Bu sahnelerde Türkler fes takarak zurna çalan ve haşhaş içen insanlar olarak tasvir ediliyor.

Ve en son tespitimizde Onur Şahin yapmış bu kısım çok ilginç okuyalım.
Hepimiz, yurt dışında çok yanlış tanındığımızın bilincindeyiz. Ama bir çizgi filmin bizi bu şekilde tasvir edeceğini 40 yıl düşünsek akıl edemezdik sanırım.
Birçoğumuz çocukluğumuzda Laff-A-Lympics'in İstanbul'da geçen bölümüne denk gelip izlemişizdir. Ama izledikten sonra da bu çizgi filmi ne kadar sevsek de sinirlerimize hakim olamamışızdır.
İşte; hatırlamayanlar için Laff-A-Lympics'in İstanbul'da geçen bölümü.
1. Laff-A-Lympics, 1977 yılında yayına başlayan; Scooby Doobyler, Yogi Yahooeyler ve Gerçek Kötüler olmak üzere üç grubun yarıştığı çizgi filmdi.
2. Çizgi filmin 10. bölümünde de yarışmaların ilk ayağı New York'ta, ikinci ayağı ise İstanbul'da geçmekteydi.
3. New York'taki bölümü şehirle özdeşleşmiş olan Central Park ve Özgürlük Anıtı'nda yapılan yarışmalarla geçti.
4. Yarışmanın ilk ayağında Scooby Doobieler birinci gelerek iki aşamada da 25'er puan toplamayı başardılar.
5. Ve ardından yarışmanın İstanbul ayağı başladı.
6. Ve derken; skor tabelasının önünde fesli bir hindi belirdi. (Yani hindi ne demekti onlar için Turkey)
7. Yarışmacının sunucuları; Mildew ve Snagglepuss, İs tanbul sokaklarında yürümeye başladı.  
"Bi dakika ya! Nasıl İstanbul burası?" demeye kalmadan, fesli ve çarşaflı insanlar ekranın arka planında görünmeye başladı. Görüntüye hakim olan kahverengi tonlarıyla şehre çöl havası verilmeye çalışıldığı belli gibiydi sanki.”
8. Yarışmanın ilk aşamasında yarışmacılar tek tekerlekli bisikletle yarıştılar.
9. Sokakta ise kilim ve karpuz tezgahları görünüyordu. Altlarında da silik bir şekilde Arapça'ya benzer yazılar yazılmaya çalışılmıştı.
10. Yarışma sunucusu Snagglepuss, bölüm boyunca kafasındaki fesle programı sundu.
11. Fesli hindi de yarışma boyunca sürekli bir yerlerde belirip durdu.
12. Bisiklet yarışması devam ederken; yarışmacılar açılmakta olan bir köprüye ulaştılar.
“Haliç Köprüsünü mü yoksa Boğaz Köprüsünü mü anlatmaya çalıştılar acaba? Yalnız, köprünün iki yanındaki saray benzeri evler de oldukça dikkat çekiyordu.”
13. Yarışmacılar köprünün karşı tarafına geçtikten sonra bir sultan heykelinin yanından geçtiler.
“Sultan heykeli? Oğlum tamam hadi o yıllarda internet yok da bari ansiklopedi açıp okuyun ya.”
14. Biz şehrin neden böyle tasvir edildiğini çözmeye çalışırken; yarışmanın ilk aşamasını da Gerçek Kötüler kazandı.
15. Tabii bu sırada şehrimizin simgesi(!) fesli hindi her karede görünmek için can atıyordu.
16. Yarışmanın ikinci aşaması İstanbul Boğazı'nda yapılacaktı. Yarışmacılar yüzerek Marmara Denizi'ne ulaşacaklar oradan batık bir gemiye geçip geri döneceklerdi.
17. Boğazın ortasında Yogi Yahooeyler'in takımından Jiks'e yardım eden köpekbalığı görünümlü yunus da oldukça dikkatimizi çekmeyi başardı.
18. Ve bu yüzme yarışmasını da Gerçek Kötüler kazandı.
“Yarışmanın son ayağında 25 puan alarak liderlikleri ilan ettiler. Hiçbir yerde kazanamayan Gerçek Kötülerin ilk kez İstanbul'da kazanması da manidardı.”
19. Yarışma biterken de İstanbul'u tekrar çölün ortasında, surların içerisindeki bir şehir olarak göstermeyi ihmal etmediler.
Yani onlar her fırsatta Türklüğü ve İslamı aşağılamaktan geri durmuyorlar. Üstelik bu çizgi filmin Türk paralı kanalı olan Planet çocuk isimli tv kanalında gösterilmesi de ayrıca manidardır. Bizler evlatlarımızı Milli ve Manevi değerlerle, ezan ve bayrak sevgisiyle büyütelim. Tarihimizi ve manevi unsurlarımızı sevdirerek öğretelim.  Son sözü ayet ile noktalayalım.
" Ey iman edenler! Sabredin; (düşman karşısında) sebat gösterin; (cihad için) hazırlıklı ve uyanık bulunun ve Allah'tan korkun ki başarıya erişebilesiniz." Ali İmran suresi 200. ayeti

 
Murat GÜLŞAN 
 
Etiketler: ÇİZGİ, FİLMLERDEKİ, TEHLİKE,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
09 Ağustos 2020
MURAD-I HAYAL
27 Temmuz 2020
KURBAN MESELESİ
17 Temmuz 2020
GÜL HANIM
12 Haziran 2020
CUMA ADABI
01 Haziran 2020
SÖZLEŞME
25 Mayıs 2020
GAF PROJESİ
17 Mayıs 2020
MİLLİ ŞUUR
09 Mayıs 2020
KÖPEKLER…
30 Nisan 2020
YENİ DÜNYA DÜZENİ
18 Nisan 2020
MUHAFAZAKAR BASININ YAPTIKLARI
12 Nisan 2020
İSİMSİZ YARDIMSEVERLER.
29 Mart 2020
SİZ NE Mİ YAPTINIZ?
22 Mart 2020
UNUTULAN DEĞERLERİMİZ.
16 Mart 2020
TEŞEKKÜRLER CORONA VİRÜSÜ..
29 Şubat 2020
MAZLUM DOSTUDUR TÜRK.
19 Şubat 2020
KAMUFLE HAİNLER
07 Şubat 2020
ÇEVREMİZDEKİ BİLMEDİĞİMİZ TARİH
22 Ocak 2020
KÖTÜ BİR OTOBÜS YOLCULUĞU..
27 Aralık 2019
ECDAD YAPTI SEN KORU!
02 Aralık 2019
SAHTE RESUL ÖLDÜ
18 Kasım 2019
DAVASI VAR OLAN GENÇLERE TAVSİYELERİM.
03 Temmuz 2019
BELEDİYE OTOBÜSÜ DERSHANESİ-3
30 Haziran 2019
İSLAM DÜŞMANLARI VE OYUNLARI
22 Haziran 2019
DUA
18 Haziran 2019
SELAMIN ANLAMI
07 Haziran 2019
ASKERİMİZE NEDEN MEHMETÇİK DENİR?
09 Nisan 2019
ALPEREN OLMAK
17 Mart 2019
HRİSTİYAN TERÖRÜ VE HRISTİYAN TERÖRİST
11 Mart 2019
EZANA HAKARET EDEN SOYSUZLARA.
06 Mart 2019
TÜRK IRKÇI OLMAZ.
15 Şubat 2019
MEHMETÇİK KUT’ÜL AMARE DİZİSİ
11 Şubat 2019
ŞEHİTLER ÖLMEZ
11 Şubat 2019
TÜRKÇEMİZ
28 Ocak 2019
TÜRK KUMANDANI EBU MÜSLİMİ HORASANİ (ABDURRAHMAN)
25 Ocak 2019
KARA CUMA’YMIŞ..
21 Ocak 2019
İNANÇ DEĞERLERİMİZE HAKARET EDEN SANATÇI SANDIKLARIMIZ.
19 Ocak 2019
İNANÇ DEĞERLERİMİZE HAKARET EDEN SANATÇI SANDIKLARIMIZ.
15 Ocak 2019
DİLENCİLİKTE SON NUMARALAR BİZZAT YAŞADIKLARIM!
Haber Yazılımı