Yazı Detayı
18 Ekim 2020 - Pazar 23:35
 
Cübbeli’nin Platonik Derin Devlet Sevdası
Mücahit GÜLER
 
 

Normal şartlarda Hocalar aleyhinde konuşmayı seven bir insan değilim. İsim vererek Hocaların hatalarını söylemektense yanlış olan davranışı konuşup şahsın adını zikretmeden sadece davranışın yanlışlığını anlatmayı tercih ediyorum. Ama bu sefer durum biraz daha farklı ve bu Hoca her geçen gün biraz daha garip davranıyor. Bu Hoca hakkında susmayı artık vicdanım kabul etmiyor. İmanım ve vicdanım gereği konuşmak gerektiğini düşünüyorum. Bu vesileyle Cübbeli’nin nasıl biri olduğunu halkımız görmüş olur. 

     Cübbeli normal zamanlarda da garip çıkışları olmasıyla beraber bu kadar garip davranmasının miladı (başlangıcı) cezaevi olduğunu düşünüyorum. İçeri girip çıktıktan sonra o eski adamdan eser kalmadı. Örnek verecek olursak Mustafa Kemal’i eskiden tekfir edip kafir gören adam şimdi onun aleyhinde konuşmak caiz değildir, diyor. Böyle konuşmasının sebebinin biat ettiği derin devleti memnun etme gayreti olduğunu düşünüyorum. Özellikle son zamanlarda Doğu Perinçek hayranlığıyla ön plana çıkmaya başladı. Cübbeli katıldığı birkaç tv programında da bu hayranlığını açıkça dile getirdi ve Doğu Perinçek’i çok takdir ettiğini ve çıktığı her programı takip ettiğini söylemişti. 

     Doğu Perinçek’i tanımayanlara onun meşhur bir sözünü hatırlatalım. Cezaevi çıkışında gazetecilere verdiği bir demeçte islami kurumlar için şu sözleri söylüyor: Kınından çıkmış kılıç gibiyiz, göreve hazırız. Bütün tarikatların, cemaatlerin kökünü kazıyacağız. Bu ülke dervişler, müritler ülkesi değildir, diyor. (1) Din düşmanlığını ve islamı kurumlara olan düşmanlığını böyle açıkça ifade eden birine Cübbeli'nin “kardeşim” diye hitap etmesi olayın vehametini sanırım ortaya koymaktadır. 


     Bu ülkedeki İslami faaliyetlerden rahatsız olan ve bu faaliyetleri bitirmek isteyen bir din düşmanı ekip var. Bunun başında ise Doğu Perinçek var. Çeşitli propagandalar, proje cemaatler ve faaliyetler ile bütün islami faaliyetleri bitirmek istiyorlar. Bu tehlikeyi gören Cübbeli bu beladan kurtulmak için derin devlet sevdasına başladı. Bu aşk tek taraflı platonik bir aşktır. Bu sevda şimdilik Cübbeli’yi büyütüyor. Ama Cübbeli ile işleri bitince onu da bitirecekler. Derin devlet, devletten başka kimseye bağlı kalmaz ve ayak bağı olan herkesi işi bitince bir kılıf bulup bitirir. Cübbeli de bundan nasibini alacaktır. İslam davasına ihanet ederek, derin devletin safına geçerek, Kemalistler ile aynı çizgide durarak müslümanların gönlünde büyük yara açmıştır. Bu şekilde devam ettiği müddetçe de müslümanların ona karşı tavrı düzelmeyecek ve ona karşı muhalif duruş gösterecektir. 

     Cübbeli’nin, derin devlette dinsizlerin de olduğunu söylediği halde buna rağmen onlara dua edip ve: “Derin devlet lazımdır, Allah onlara zeval vermesin” diyor. Dinsizlere Allah zeval vermesin diye dua etmenin fıkıhtaki yerini bizlere açıklamasını bekliyoruz.

      Darbeci, gizli talimatlarla insanlara zulümler yaptıran, insan kaçıran ve faili meçhul cinayetlerin faili olan; emniyete, hâkim ve savcılara talimatlar veren ve anayasal bir kurum olmayıp gizli ve gayr-ı meşru olan derin devleti meşru ve iyi göstermeye çalışmasının dinimize göre hükmünü açıklamasını bekliyoruz.

      Cübbeli’yi her gün televizyona çıkaran güçler, onun diliyle sistemi ve derin devleti meşru göstermek ve hatta sevdirmek, muhalif bazı gruplar hakkında muhbirlik yaptırarak bitirmek istedikleri gruplara operasyon yapılmasını sağlamak, onun desteği ile tarikat ve cemaat düşmanlığını güçlendirmek, ona mevcut sistem taraftarı konuşmalar yaptırarak İslâmi camiada rejime muhalefeti bitirmek ve Kemalizmi sevdirmek istemektedirler.

      Cübbeli, “Mustafa Kemal aleyhinde konuşmak caiz değil” derken kendini hâkim güçlere sevdirmek istemekte, İslami camiadaki bakışı değiştirme görevini yerine getirmekte ve herkesin eleştirilebileceği gerçeğini görmezden gelmektedir. Herkes için caiz olan “eleştirilebilme” neden Mustafa Kemal için caiz olmasın? İslâm’a göre aleyhinde konuşulması caiz olmayan, eleştirilemeyen yani hatasız olan sadece Allah ve Resulüdür. Ayrıca haramları ve yanlışları eleştirmek ise her Müslümanın vazifesidir. 

     Önce “selefi dernekler silahlanıyor, savcılık beni çağırırsa hepsini açıklarım” diyerek dikkatleri üzerine toplayan, İslami gruplar aleyhinde muhbirlik yapacağını söyleyen, şahit olmadığı halde şahitlik yapmaya kalkan, kendisine bu bilgileri verenlerin amaçlarının ne olduğunu, bu bilgileri neden yetkililere götürmeyip Cübbeli’ye getirdiklerini anlamazlıktan gelen, çok sevdiği derin devletin verdiği her habere inanan, suçlu-suçsuz binlerce insana operasyon yapılmasını sağlamaya çalışan, ortalığı karıştırarak İslam düşmanlarının amacına hizmet eden, sonra da tepkiler gelince kendisine muhbir denmesin diye “bunları başkasından duyduğunu” söyleyip suçu başkasının üzerine atan ve hâkim güçlere teslim olan, Müslümanları hâkim güçlerin istediği şekilde yönlendirmeye çalışmaktadır. 

   Bu faaliyetler neticesinde yapılan operasyonlar normalleşecek, islami kurum ve faaliyetlere yönelik güven zedelenecek, insanlarda bir korku ve panik havası oluşturulacaktır. Derin güçler listeyi Cübbeli’nin eline verip bu listeyi ona okutturarak islami kurumları birbirine düşürmeye çalışmaktadır. Cübbeli bunu anlayacak zekaya, düşünceye  sahip mi değil, yoksa bu derin güçlerin ekmeğine bilerek ve isteyerek yağ mı sürmektedir? Yazımızı daha fazla uzatmadan burada bırakalım, Cübbeli Ahmet Hoca nasıl bir tuzağın içine düştüğünü ve büyük belalara yol açacak bu fitneden uzak durmasını ümit ediyoruz.

 
Etiketler: Cübbeli’nin, Platonik, Derin, Devlet, Sevdası, ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
10 Nisan 2021
Bağlılık Mı, Bağımlılık Mı, Bağımsızlık Mı?
04 Nisan 2021
ZULÜM VAR! (D)UYUYOR MUYUZ? 1
21 Mart 2021
Absürt Sözleşme İstanbul Sözleşmesi
14 Mart 2021
Değersiz Şeylerle Zenginleşmek, Değerlerinden Fakirleşmek…
13 Mart 2021
Çanakkale Şehitlerini Kapitalizme Meze Yapılmasına Sessiz Mi Kalacağız?⠀
10 Mart 2021
Duyguda radikalleşmek düşüncede taassuplaştırır, davranışta şiddete sevk eder 2
09 Mart 2021
“Duyguda radikalleşmek düşüncede taassuplaştırır, davranışta şiddete sevk eder”⠀
03 Mart 2021
Çin’in Zulmü: Gördüm, Duydum ve Konuşuyorum
27 Şubat 2021
28 Şubat Bir Zihniyet Meselesidir.
20 Şubat 2021
Misalin Dünya Mı, Güneş Mi?
05 Şubat 2021
Davranışlar Düşüncelerimizin Birer İzdüşümüdür!
27 Ocak 2021
Prof. Mustafa Öztürk’ün Çıkmaz Sokağı-3
19 Ocak 2021
Dinamik Popülizm Ve Statik STK’lar 2
10 Ocak 2021
Dinamik Popülizm Ve Statik STK’lar 1
02 Ocak 2021
Yüreğini ‘‘Mekke’’ Kılana, Allah ‘‘Medine’yi’’ Bedenine Yansıtır
27 Aralık 2020
Materyalist Bir Okuma mı? Rahmani Bir Okuma mı?
21 Aralık 2020
Nâs ve İnsan Kelimelerinin Anlamı ve Mâhiyeti
11 Aralık 2020
Prof. Mustafa Öztürk’ün Çıkmaz Sokağı-1         
06 Aralık 2020
Mustafa Öztürk’e Gösterilen Duygusal Tepkilerin Analizi
29 Kasım 2020
“Vefat”
25 Kasım 2020
“Ey Dipdiri Meyyit”
17 Kasım 2020
Mağaramız ve Kurtuluş Yolları
10 Kasım 2020
Diziler İnsanları Zehirliyor...
04 Kasım 2020
Sayın Ahmet Hakan Niyetiniz Nedir?
30 Ekim 2020
Eleştirel Düşünme Ahlakı 3
28 Ekim 2020
Mevlid Kandil’inin Önemi Ve Mesajı
16 Ekim 2020
İnsanlığı Mahkum Etmeyelim
15 Ekim 2020
Eleştirel Düşünme Ahlakı 4
08 Eylül 2020
‘‘Davranışlar Çatışmaz, Duygular Çatışır; Davranışlar Uyuşmaz, Duygular Uyuşur’’
31 Ağustos 2020
Eleştirel Düşünme Ahlakı 1
24 Ağustos 2020
Talip Hangi Sevgiye Talipsin?
22 Ağustos 2020
Birey Olmadan İnsan Olamayız...!
08 Ağustos 2020
Ağzımızdan Çıkan Her Söz İmtihanımız, Kırdığımız Her Kalp Odunumuz Olacak…!
30 Temmuz 2020
Bu Bayramda İsmail’lerimizden Hangisini Keseceğiz?
26 Temmuz 2020
“Koç’un Bildirisini Analiz Edelim”⠀
22 Temmuz 2020
Mesele cinsiyet meselesi değil, şahsiyet meselesidir…!
20 Temmuz 2020
Müminin Mesuliyeti
03 Temmuz 2020
Yerli ve Milli 3D Nesli Geliyor!
25 Haziran 2020
Hülya Avşar’a Birkaç Nasihat
13 Haziran 2020
İşlediğimiz Günahlar Kalbimizi Daraltıyor Mu?
09 Mayıs 2020
TALEP, TALİBİN AYNASIDIR
18 Nisan 2020
Musibetlerin Hikmetine Vasıl Olmak
30 Mart 2020
Din-Bilim İlişkisi
10 Mart 2020
"el-Hakim"in Hikmetsiz Yaşayan Kulları
24 Şubat 2020
KATEGORİ DIŞI MÜSLÜMANLIK…
04 Şubat 2020
Sorun Trump’ta değil, Müslümanlarda…
01 Şubat 2020
Allah'ın Kulunu Sevmesi...
Haber Yazılımı