Yazı Detayı
26 Kasım 2019 - Salı 10:47
 
ÖNCÜ KADINLAR
Aydan KURT
admin
 
 

Ne kadar çok anı biriktirdik.
Ne kadar çok dostumuz arkadaşımız oldu.
Derneğimizi kurarken bir taraftan açılışımız için misafirlerimize davetiye dağıtıp diğer taraftan dernek binamız temizleniyordu.

Tadilat, boya, badana, temizlik derken bir çok anımız oldu. Derneğin ilk yıllarında Nurdan’ın bir arabası vardı. Bu araba sanki derneğin malıymış gibi kullanılırdı.

Bayraklı’ya her gittiklerinde kayboluşlarını, Nurdan’ın Sibel’i arabadan düşürmesini, Filiz’in gülmekten Sibel’in düştüğünü söyleyememesini hatta polis aracının sirene basıp arkadaşınızı alın demesini yıllar geçse de kahkaha ile anarız.

Açılışımızın muhteşem olduğunu ama aynı gün benim Ak parti kadın kollarından ihraç edildiğimi buna rağmen Mikropun eğlencesine gidip eğlenmemiz, Habibe’nin merdivenden düştüğünde gülmemiz, Tülay’ın Hilton otelindeki fotoğrafçılığı, Cemile’nin balonları bırakmak zorunda kalması derneğimizde unutulamayan anılar içerisinde yer alıyor.

Arkadaşlarımla yaşadığımız her anı sizlerle paylaşmak istiyorum. Çünkü onlar sayesinde birçok gönüle girdik. Onlar sayesinde BİZ olduk…

Onlar Karabağlar’ın öncü kadınları oldular.
Derneğimiz açıldığı günden itibaren Halk Eğitim kurslarımızın olduğunu daha önce söylemiştim. Dernekler içinde bu konuya öncü olduğumuzu söyleyebilirim. Yine bir öncü olduğumuz konu ise İş Kur destekli giyim kursumuz.

İş Kur destekli Halk Eğitim Kursumuzun açılışı 9 Aralık Saat 15:00 de Dernek binamızda gerçekleşecek. Sizleri de bu güzel günümüzde yanımızda görmek isteriz.
Vermiş olduğumuz eğitim seminerleri ve kurslarla kadınlarımızı güçlendirmeye ve aileye katkı sağlamaya devam edeceğiz.
Kadın Güçlü olursa Toplumda Güçlü olur.

 
Etiketler: ÖNCÜ, KADINLAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı