Yazı Detayı
25 Mart 2020 - Çarşamba 20:09
 
SAYIN İKTİDAR!
MEHMET YAMAN
mail.haber111@gmail.com
 
 

Sevgili Halkım!
   Karada ve denizlerde, Rabbımızın koyduğu doğal tabiat kurallarını, kendi elleremizle bozduk ve bozmaya devam ediyoruz.
   Aile ve toplumumuzun sağlıklı ve huzurlu yaşamı için, Rabbımızın tayin ettiği ve uygulamamız gereken kaideleri, ihlal ediyoruz.   
   İktidarlarımız da, basiretsiz ve cehli davranışlarıyla, Rabbımızın kurallarını ihlal yolunda, hiç te düşünüp ders almadan, sanki enselerinde delici sivri mızraklarlarla tehdit ediliyor gibi, yanlışlıklara doğru, habire inatla dörtnala koşuyorlar. 
   Rabbımızın homoseksüellik, fuhuş, riba, her türlü kandırma, yalan, hile, sarhoş edici içeceklerle, haram kılınan yiyecekleri; her türlü nefsaniyyet ve çıkarcılıkla, aileyi ve toplumu yok etmeye yönelik tüm yasaklarını dikkate almadığı gibi, bilakis çıkardığı kanunlarla teşvik ve hatta zorlayarak aile ve toplumun hercümercine sebep oluyorlar.
   Sevgili halkımız da, bu yanlış gidişata her boyutta karşı çıkma yerine, her gün bu yanlış gidişata    fırsat veriyor. Kendi aralarında parça parça olup, çeşitli sebeplerle birbirlerine düşman oluyor. 
   Aile içinde bile parçalanma sadaları ayyuka çıkmış!..
   Yani yönetenler ve yönetilenler olarak, sorumsuzca hep beraber (dünya ve özellikle İslam dünyası dahil) binilmiş bir alamete, hızla koşuluyor kıyamete!..
   Rabbımızın pek çok uyarılarını dikkate almadan, durup düşünmeden ve sorumluluğu kendinin dışına iterek, felaketlere engel olma çabası göstermeyen tüm dünya halkı gibi bizler de, tıpkı küçücük bir sivrisineğe yenilerek, hayatını kaybeden firavun misali, bir virüse karşı zavallılıkla evlerimize hapsolduk.   
   LÜTFEN SEVGİLİ YÖNETİCİLERİMİZ VE HALKIMIZ!  
   Evlerimizde otururken, halimizi ve acziyetimizi gözümüzün önünden geçirerek, yaratılıştan gelen tabii kanunlarımızın kurallarına uyma yolunda, basiretimizi geliştirerek, yapmakta olduğumuz hatalarımızdan, bir an önce dönüp, pozitif karar ve eylemlere yönlenelim. 
   Geçmişteki yanlışlıklarımızla ilgili olarak, saldığı bir mikrobu karşısında kaldığımız zavallılığımızın pisikolojisiyle, gözyaşlarımızın süslediği samimimi yakarışlarımızla, Yüce  Rabbımızdan af, merhamet ve yardım dileyelim.
   İnanıyor ve umut ediyoruz ki, ihlasla yapacağımız ve semayı aşıp arşa ulaşacak olan dualarımıza, Rahman ve Rahim olan Yüce Rabbımız, karşılık verecektir.
   Bu umutla, başta yöneticilerimiz olmak üzere tüm halkımızı, yürekten dualara ve gereken fiziksel uygulamalara davet ediyoruz.
   Saygılarımla!..
   23.3.2020
   Mehmet Yaman
   Rabat-Mağrib

 
Etiketler: SAYIN, İKTİDAR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı