Haber Detayı
24 Nisan 2019 - Çarşamba 00:29
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD Başkanı Trump ile yakın zamanda bir görüşmemiz olabilir
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile yakın zamanda bir görüşmenin olabileceğini söyledi.
SİYASET Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD Başkanı Trump ile yakın zamanda bir görüşmemiz olabilir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile yakın zamanda bir görüşmenin olabileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ˮTürkiye İttifakı, Cumhur İttifakıʹnın farklı bir versiyonudur. Biz şu anda 82 milyonu ayırarak konuşamayız. 82 milyonu biz bir ittifak içerisinde ʹtek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devletʹ olarak topluyoruz. Kastımız da budur.ˮ diye konuştu.

Erdoğan, ˮ(YSKʹnin İstanbul seçimlerine ilişkin kararı) Karara yönelik herhangi bir yoruma girmeyeyim. Şu anda aklımda kaldığı itibarıyla 9 maddede itiraz vardı. Diğer 8ʹi üzerinde de onların incelenmesine ayrıca karar vermişler. 8 maddenin de incelenmesini şu anda izliyoruz. Onlar da tabii çok çok ciddi başlıklar. Onlar da incelendikten sonra nihai kararı bekleyeceğiz.ˮ değerlendirmesinde bulundu.

ˮBirilerinin siparişi üzerine kabine değişikliğine hiçbir zaman gitmemˮ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ˮ(Kabine revizyonu) Hiçbir zaman bununla ilgili açıklama yapmadım. Medya veya birileri istedi diye eğer kabine değişikliği yoluna gidecek olursak, bu ülkede istikrar diye bir şey kalmaz. Eğer bir değişme gerekiyorsa gerektiği zaman onu zaten yaparız ama birilerinin siparişi üzerine ben kabine değişikliğine hiçbir zaman gitmem böyle bir adetim yok.ˮ şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan:, ABD, Başkanı, Trump, ile, yakın, zamanda, bir, görüşmemiz, olabilir,
Yorumlar
Haber Yazılımı