AKSAÇLILAR BAŞKANI BEREKET, İSVEÇ’TE TERÖR YANDAŞLARININ EYLEMİNE SERT SÖZLERLE TEPKİ GÖSTERDİ.…

GÜNDEM 17.01.2023 - 11:10, Güncelleme: 17.01.2023 - 11:10
 

AKSAÇLILAR BAŞKANI BEREKET, İSVEÇ’TE TERÖR YANDAŞLARININ EYLEMİNE SERT SÖZLERLE TEPKİ GÖSTERDİ.…

İsveç’in başkenti Stockholm’de bir grup terör destekçisinin gerçekleştirdiği eyleme, AKSAÇILAR Kurucu Başkanı Ahmet BEREKET’ten sert tepki geldi.
AKSAÇLILAR başkanı BEREKET yazılı olarak yaptığı açıklamada; “Sözlerimin başında özellikle belirtmek isterim ki, hiç AKP’ li olmadım. Hatta, Şehit liderim Muhsin YAZICIOĞLU suikastının neredeyse zaman aşımına sokularak, dosyanın kapatılacak olduğu endişesini tüm “YAZICIOĞLU” sevenleri taşırken, yüreğimize su serpecek, suikastın aydınlatılması adına tek bir olumlu çalışmalarını görememiş olmaktan dolayı da kırgın ve tepkiliyim. Ancak sebep ne olursa olsun, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanımıza hiç kimsenin, helaki Terör örgütü mensuplarını, kuduz köpek misali saldırmasına da müsaade etmeyiz, tepkisiz kalmayız. Üstelikte bu küstahça eylem, NATO Üyesi olmak için kırk takla atıp, Türkiye’nin vetosunu kaldırmak için neredeyse elimizi öpecek durumda olan, 10 milyon nüfusuyla, tükürsek boğacağımız, İsveç gibi bir ülkeden ve açık destek verdikleri Terör örgütünden gelirse tepkimiz çok daha sert olur.  HİÇ KİMSE, TÜRKİYE CUMHURİYETİ CUMHURBAŞKANINI SEMBOLİKTE OLSA, BIRAKIN AYAĞINDAN ASMAYI, KILINA BİLE DOKANAMAZ. Neticede sevelim ya da sevmeyelim, destekleyelim ya da desteklemeyelim, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Yüce Türk Milletini temsil eder, ona yapılan her türlü saygısızlık, Yüce Türk Milletine yapılmış sayılır.  Bu vesileyle, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsında, Yüce Türk Milletine yapılan bu küstahça eylemi şiddetle kınıyor, Hükümet yetkililerinden, Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışır şekilde en sert tepkiyi vermesini bekliyor, bu konuda alınacak olan her türlü yaptırım kararını sonuna kadar desteklediğimizi Yüce Türk milletine deklere ediyoruz” dedi.
İsveç’in başkenti Stockholm’de bir grup terör destekçisinin gerçekleştirdiği eyleme, AKSAÇILAR Kurucu Başkanı Ahmet BEREKET’ten sert tepki geldi.

AKSAÇLILAR başkanı BEREKET yazılı olarak yaptığı açıklamada; “Sözlerimin başında özellikle belirtmek isterim ki, hiç AKP’ li olmadım. Hatta, Şehit liderim Muhsin YAZICIOĞLU suikastının neredeyse zaman aşımına sokularak, dosyanın kapatılacak olduğu endişesini tüm “YAZICIOĞLU” sevenleri taşırken, yüreğimize su serpecek, suikastın aydınlatılması adına tek bir olumlu çalışmalarını görememiş olmaktan dolayı da kırgın ve tepkiliyim. Ancak sebep ne olursa olsun, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanımıza hiç kimsenin, helaki Terör örgütü mensuplarını, kuduz köpek misali saldırmasına da müsaade etmeyiz, tepkisiz kalmayız. Üstelikte bu küstahça eylem, NATO Üyesi olmak için kırk takla atıp, Türkiye’nin vetosunu kaldırmak için neredeyse elimizi öpecek durumda olan, 10 milyon nüfusuyla, tükürsek boğacağımız, İsveç gibi bir ülkeden ve açık destek verdikleri Terör örgütünden gelirse tepkimiz çok daha sert olur.  HİÇ KİMSE, TÜRKİYE CUMHURİYETİ CUMHURBAŞKANINI SEMBOLİKTE OLSA, BIRAKIN AYAĞINDAN ASMAYI, KILINA BİLE DOKANAMAZ. Neticede sevelim ya da sevmeyelim, destekleyelim ya da desteklemeyelim, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Yüce Türk Milletini temsil eder, ona yapılan her türlü saygısızlık, Yüce Türk Milletine yapılmış sayılır.


 Bu vesileyle, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsında, Yüce Türk Milletine yapılan bu küstahça eylemi şiddetle kınıyor, Hükümet yetkililerinden, Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışır şekilde en sert tepkiyi vermesini bekliyor, bu konuda alınacak olan her türlü yaptırım kararını sonuna kadar desteklediğimizi Yüce Türk milletine deklere ediyoruz” dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haber111.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.